برگزاری جشنواره برتر الگوهای تدریس در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آموزش‌ و پرورش:

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش‌ و پرورش از برگزاری جشنواره برتر الگوهای تدریس برای اولین بار در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد.

امضای رئیس‌جمهور پای مصوبات دروس امتحان نهایی و آیین‌نامه ارزش‌یابی تحصیلی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ۳ مصوبه این شورا درباره اهداف دوره‌های تحصیلی، آیین‌نامه ارزش‌یابی پیشرفت تحصیلی – تربیتی دوره ابتدایی و دروس امتحان نهایی پایه ۱۲ شاخه نظری به امضای رئیس‌جمهور رسید.

حفظ ۶ معاونت آموزش و پرورش در اصلاح ساختار بطحایی اعلام کرد:

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۶ معاونت آموزش و پرورش در اصلاح ساختار حفظ شدند، گفت: در چابک‌سازی ساختار، اصلاح ساختارها را در پیش گرفتیم؛ در ستاد و استان‌ها، تعدادی از واحدها تلفیق می‌شوند و مأموریت تعدادی از واحدها تغییر می‌کند.

جای خالی نیازهای دانش‌‌آموزان در سبد یادگیری در مراسم معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مطرح شد:

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان به نیازهای جدیدتری نیاز دارند که ما در سبد یادگیری جای کافی برای آن نگذاشتیم، گفت: بچه‌ها در مدرسه عمدتاً چیزی می‌آموزند که در بیرون از مدرسه کم‌تر به آن نیاز دارند.

وزارت نیرو برای معافیت مدارس از پرداخت قبوض برق همراهی نمی‌کند معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتبارات آموزش و پرورش باید تا 70 هزار میلیارد تومان رشد کند اما عملا امکان تحقق آن از بودجه عمومی وجود ندارد، گفت: معافیت آب و گاز درباره مدارس عملیاتی شده است ولی وزارت نیرو برای برق همراهی نمی‌کند.

وضع مدارس شبانه‌روزی از نظر اعتبارات مساعد نیست معاون امور آموزش و پرورش عمومی و فنی‌وحرفه‌ای:

معاون امور آموزش و پرورش عمومی و فنی‌وحرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه گفت: در اصلاح ساختار، آموزش و پرورش در کلان می‌آید ۲ معاونت وزارتخانه را ادغام و جدا می‌سازد اما با این اصلاح، اتفاقی نمی‌افتد بلکه باید اصلاح ساختار در صف روی دهد.