آمادگی سازمان فنی‌و حرفه‌ای برای مهارت آموزی به نیروی کار اعزامی به کرواسی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ‌ای گفت: با توجه به اولویت موضوع اشتغال در ایران، تعامل با کشور کرواسی در زمینه اعزام نیروی کار ماهر فرصت ارزشمندی است که سازمان آموزش فنی و حرفه ای با تمام ظرفیت خود پیگیری می کند.

هنرستان‌های سمپاد آغاز به کار کردند/ جذب دانش‌آموز در رشته‌ خیاطی و چهره‌سازی

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان با اشاره به آغاز جذب دانش‌آموز در هنرستان‌های سمپاد گفت: در هفت استان کشور ۲۶۰ دانش‌آموز برای رشته‌‌های مهارتی چون برق، کامپیوتر، خیاطی و چهره‌سازی جذب می‌شوند.

برنامه‌های آموزش و پرورش در سال رونق تولید

مدیرکل آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش به تشریح برنامه‌های این وزارتخانه در سال رونق تولید پرداخت و گفت: برنامه‌ای تحت عنوان مهارت‌آموزی و کارآفرینی برای تمام دوره‌های تحصیلی در دستور کار داریم.

سال ۹۸ بهترین فرصت اجرای “رتبه‌بندی معلمان” است رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس :

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس با تذکر این نکته که “اگر سال ۹۸ رتبه‌بندی معلمان وارد فاز اجرایی نشود دیگر‌ هیچ وقت نمی‌توانند آن را اجرا کنند” گفت: سال ۹۸ بهترین فرصت برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان است که تا پیش از این وارد فاز اجرایی نشده است.

تجهیزات و محتوا در حوزه آموزش‌های مهارتی به‌روز نیست رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور:

رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور گفت: در حوزه آموزش‌های مهارتی، تجهیزات به‌روز نداریم، محتوای آموزشی نیز به‌روز و متناسب با نیاز نیست و ادامه دادن این مسیر فعلی کمکی به ما نمی‌کند.

۶ گروه در آموزش و پرورش برای تألیف و توزیع کتب کمک درسی ممنوع شدند

وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ‌یک از دست‌اندرکاران آموزش و پرورش مجاز به مشارکت یا همکاری در هیچ کدام از فرآیندهای تصنیف، تألیف، گردآوری، بازاریابی، توزیع، ساماندهی و فروش کتاب‌های کمک درسی، تقویتی، حل‌المسائل و غیره نیستند.