بیانیه کانون تربیت اسلامی به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله مصباح یزدی:جامعه‌ی فرهنگیان سوگوار «معلمی بزرگ»

بسم الله الرحمن الرحیم
قال علی (علیه السلام): هرگاه عالمی بمیرد رخنه ای عظیم در اسلام ایجاد می شود كه تا روز قيامت هيچ چيز آن را جبران نمی‌کند.

ارتحال عالم مجاهد، فیلسوف جامع، مربی آگاه به زمان آیت الله محمد تقی مصباح یزدی که مقام معظم رهبری در پیام تسلیت خویش از ایشان با تعبیر معلم بزرگ یاد فرمودند، موجب تاثر و تالم فراوان عاشقان فضیلت و تقوی، دیانت و سیاست، تعلیم و تربیت و در یک کلام پیروان اسلام ناب محمدی (ص) شده است. این عالم ربانی، بصیر و و ولایتمدار آثار فراوان بیانی و بنیانی از خود به یادگار گذاشت و سلوک علمی و عملی ایشان ملاک هایی برای آیندگان در تشخیص حق از باطل در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است یکی از آثارهای متقن و سدید ایشان فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی است که در آن با استفاده از منابع اسلامی قرآن و روایات مبانی تعلیم وتربیت را تبیین کرد و علاوه بر مبانی متعارف، مبانی الهیات را برآن افزود و از این مبانی، اهداف تعلیم وتربیت را استنباط نمود و از مراحل واصول به روش های تعلیم وتربیت اسلامی پرداخت.

ضروری است نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی فرصت را غنیمت شمارد و از همه ظرفیت های نظام برای بنیان فعالیت آموزشی – تربیتی بر اساس آن اقدام نماید و علوم تربیتی مبتنی بر این فلسفه را با استفاده از حوزه ودانشگاه تولید وبه جهان تشنه اسلام ارائه نماید بدیهی است گرامی داشت علما تنها به زنده ماندن نام آنها نیست بلکه استمرار اندیشه آنها در جامعه و تحقق آن از مصادیق صدقه جاریه است که تسلی خاطر علاقمندان را فراهم می کند.

جامعه فرهنگیان با قلبی غمگین و زبانی قاصر این ضایعه را به امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و خانواده محترم تسلیت و تعزیت عرض می نماید و حشر ایشان را با انبیا اولیای الهی و شهداء از خداوند منان مسألت دارد.

کانون تربیت اسلامی
۱۳ دی ماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *