برخی از مدارس هیأت امنایی از مسیر اصلی خود خارج شدند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری رسانه معلم،مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی درباره ابطال مصوبه مدارس هیأت امنایی توسط دیوان عدالت اداری، اظهار کرد: البته این موضوع آنطور که در رسانه‌ها منتشر شد، نیست اما در شورای عالی آموزش و پرورش در حال پیگیری است و منتظر پیگیری این شورا هستیم.

وی ادامه داد: مدارس هیأت امنایی مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است و دیوان عدالت اداری به این مصوبه ایراد گرفته است؛ در این راستا با دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش هماهنگی‌هایی داشتیم و مقرر شد دفاعیات، تعابیر و مکاتبات در این خصوص با دیوان عدالت اداری انجام شود.

زینی‌وند گفت: در برخی از مدارس هیأت امنایی هزینه‌های می‌گرفتند که ما از سال گذشته این موارد را ساماندهی کردیم تا تمام دریافتی‌ها و هزینه‌ها متناسب با دستورالعملی باشد که اعلام کردیم و خیلی از این موارد مرتفع شد؛ البته نیاز به نظارت بیشتر دارد.

وی افزود: اگر موضوع مصوبه مدارس هیأت امنایی حل شود، مدارس هیأت امنایی را به مسیر اصلی خود برمی‌گردانیم تا هزینه‌ها متناسب با مصوبه باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی مدارس هیأت امنایی از مسیر اصلی خود خارج شدند، گفت: نمی‌شود مدرسه هیأت امنایی هزینه از مردم برای کلاس‌های فوق برنامه دریافت کند اما دوشیفته باشد زیرا فلسفه اصلی مدارس هیأت امنایی از بین رفته است.

وی اضافه کرد: اینگونه مدارس باید تعطیل شوند یا شرایط مدارس هیأت امنایی را احصا کنند.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *