ضرورت مصرف صبحانه در دانش آموزان

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت مصرف صبحانه در دانش آموزان،گفت: عدم صرف صبحانه، یکی از مشکلات شایع در بین دانش آموزان است. دانش آموزانی که بدون خوردن صبحانه به مدرسه می روند، یادگیری و کارایی لازم را ندارند.

انتقاد به سیاست‌ مدارس در هدایت دانش‌آموزان برای استفاده از تلفن‌همراه

مشاور رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران در حوزه سلامت، ضمن ارائه راهکارهایی درباره چگونگی مدیریت مصرف تلفن همراه در دانش آموزان توسط والدین، می گوید: استفاده از تلفن‌های هوشمند توسط دانش‌آموزان می‌تواند موجب افت تحصیلی آنها شود، چراکه نه تنها فرهنگ‌سازی صحیحی در استفاده از این ابزار در کشور وجود ندارد، بلکه خانواده‌ها نیز بدون هیچ گونه آگاهی و آموزشی این ابزار را در دسترس فرزندان خود قرار می‌دهند.

زمانی حال شهرمان خوب می شود که از خودمان و خانواده‌مان شروع کنیم شهرداران مدارس تهران خطاب به دانش آموزان:

شهرداران مدارس تهران طی سخنانی درآیین بازگشایی مدارس(مهر قلم) خواستار احساس مسئولیت و تعهد بیشتردانش آموزان تهرانی نسبت به مسائل و مشکلات پیرامون مدرسه ، محله و شهرشان شدند و تاکید کردند: ما دانش آموزان باید به بزرگترها آموزش داده و خانواده، همسایه ، اهالی محل، فامیل و همه اطرافیان و آشنایان را در این حرکت فرهنگی مشارکت دهیم.

۱۵ درصد کودکان تهرانی به مهدکودک می‌روند

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۴۶ مهد کودک، ۲۷ روستامهد و ‌۹ مهد حاشیه‌ای در استان تهران مشغول فعالیت هستند، گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته کمتر از ۱۵ درصد از کودکان استان تهران از فرصت حضور در مهدهای کودک بهره مندند.

درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از سود فروش «روپوش مدارس» صحت دارد؟

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی توضیحاتی درباره فرآیند ساماندهی روپوش فرم دانش آموزی ارائه و تاکید کرد که این سازمان تا کنون ریالی از استان‌ها بابت درصد فروش لباس فرم دانش آموزی اخذ نکرده است.