برای ثبت در تاریخ/ قیمت نفت آمریکا منفی شد

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس و به نقل از بلومبرگ، در معاملات دقایق گذشته در بازار جهانی، قیمت نفت آمریکا 115 درصد سقوط کرد و هر بشکه از این نفت با قیمت منفی 2.84 دلار در هر بشکه قیمت گذاری شد.

این در حالی است در ابتدای معاملات امروز قیمت نفت آمریکا در محدوده 18 دلار در هر بشکه معامله می شد.

با توجه به آنچه در بازار شاهد هستیم، قیمت نفت آمریکا امروز 21.11 دلار سقوط کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، دقایقی پیش قیمت نفت امریکا به زیر صفر رسید و منفی 35.20 دلار به فروش رسید.

دلیل این سقوط قیمت از 18 دلار به منفی 35 دلار که از قضا بیش از 53 دلار کاهش داشته این است که شرکت های آمریکایی دیگر جایی برای انبار کردن نفت خود ندارند.

در سایه شیوع ویروس کرونا تقاضا برای نفت در بازار جهانی به شدت کاهش یافته و شرکت ها برای ادامه فعالیت خود و به امید بهبود اوضاع در روزهای پسا کرونا، به انبار کردن نفت حتی در نفتکش ها روی آورده و حتی نفتکش های کوچک را برای انبار نفت در سواحل امریکا اجاره می کنند.

حالا ظرفیت این انبارها تمام شده و شرکت ها مجبور هستند به خریداران برای بردن نفت مازاد خود، حتی تا بشکه ای 35 دلار پول بدهند.

با وجود سقوط ناگهانی قیمت نفت خام دبلیو‌تی‌آی برای تحویل در ماه مه، قیمت این شاخص نفتی برای تحویل در ماه ژوئن در این ساعت تنها با ۱۲ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۵ سنت برای هر بشکه دادوستد می‌شود، موضوعی که سبب می‌شود اختلاف  قیمت بین قراردادهای تحویل برای ماه‌های مه و ژوئن به بیش از ۲۰ دلار برای هر بشکه برسد.

قیمت نفت خام شاخص دبلیو‌تی‌آی برای تحویل در ماه مه لحظاتی پیش با افت ارزش بیش از ۲۵۰ درصدی یا کاهش نزدیک به ۴۸ دلاری، به منفی ۲۹ دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *