ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری رسانه معلم،سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش شیوه‌نامه اجرایی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) را به معاونت تربیت‌بدنی، استان‌ها، مناطق، نواحی و مدارس ابلاغ کرد.

در مقدمه این شیوه‌نامه آمده است: به‌منظور ظرفیت‌سازی برای توسعه خدمات جهت محافظت از دانش آموزان در برابر آسیب‌های روانی اجتماعی و در چارچوب مصوبه شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی و نیز مصوبات جلسات ۹۶و ۱۰۴شورای اجتماعی کشور، مبنی بر اجرای طرح «نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان» (نماد)، با ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی مربوط به طرح مذکور، نکات ذیل جهت برنامه‌ریزی، هماهنگی و اجرا، مورد تأکید قرارگرفته است:

 از سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷، تمام درگاه‌های ثبت و ورود داده‌های مرتبط با سلامت روانی اجتماعی، استعدادیابی، آسیب‌های اجتماعی، سنجش سلامت، رویدادهای فوریت اجتماعی و پرونده مشاوره‌ای، در سامانه‌ای یکپارچه، تجمیع می‌گردند. به‌منظور حسن اجرای طرح، در هر مدرسه، یک نفر از همکاران داوطلب و واجد شرایط (ترجیحاً مشاور)، به‌عنوان «سفیر نماد» انتخاب و معرفی‌شده و حکم وی توسط مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، صادر می‌گردد. شبکه تعاملی وزارت آموزش‌وپرورش (سینا) ظرفیت‌های لازم برای تولید و پخش محتواهای آموزشی چندرسانه‌ای برای طرح را جهت استفاده گروه‌های مختلف مخاطبان، فراهم نماید. کلیه ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها موظف می‌باشند، فضایی را با اولویت در محل مرکز مشاوره استان جهت راه‌اندازی دفتر استانی «نماد»، اختصاص دهند تا با تجهیز آن از محل منابع طرح، کلیه عملیات فنی، اجرایی و ارائه خدمت، از طریق آن هدایت شود.

 جهت مشاهده شیوه‌نامه اجرایی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) می‌توانید آن را از اینجا نماد دانلود نمایید.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *