ممنوعیت دریافت وجه نقد در مدارس معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش:

گروه آموزش و پرورش خبرگزاری رسانه معلم، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح حساب یکپارچه مدارس که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: مدرسه به عنوان یک واحد اجرایی، گریزی از دخل و خرج ندارد و در چارچوب قوانین به هزینه و پرداخت اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: از گذشته این سوال مطرح بود که مدارس تحت چه شرایط و قوانینی این پول‌ها را دریافت می‌کند و گاهی بحث اخذ وجه اجباری مطرح بود که صورت خوشی نداشترو بر این اساس حساب یکپارچه مدارس ایجاد شد.

الهیار ترکمن گفت:  یکبار در سال ۹۵ حساب یکپارچه مدارس انجام شد که مشکلات آن شناسایی شود و نسخه فعلی، تجدیدنظر شده است و آمادگی دارد در تمام سطوح اجرا شود.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای حساب یکپارچه مدارس، شفاف سازی تمام دریافت‌ها و پرداخت‌ها در قالب فوق برنامه، اطلاع رسانی شفاف به والدین و دانش‌‌آموزان است و هر گونه دریافت وجه نقد در مدارس ممنوع می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با اجرای حساب یکپارچه مدارس، گزارش‌های مالی به تفکیک برای نهادهای مربوط و نظارتی ارسال می‌شود، گفت: جامعه تحت پوشش تمام مدارس دولتی است و پرداخت‌ها از طریق پوز، ای‌تی‌ام یا فیش به حساب دولتی است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ هزار مدرسه به سامانه حساب یکپارچه مدارس وصل شده است، افزود: امیدواریم در مرحله اول ۸۵ هزار مدرسه را تحت پوشش درآوریم و تا سقف ۱۰۵ هزار مدرسه بعد از ایجاد حساب دولتی انجام می‌شود.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *