خانه > سیاسی > پلیس در برخورد با هنجارشکنان به وظیفه خود عمل کرده است

پلیس در برخورد با هنجارشکنان به وظیفه خود عمل کرده است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس :

جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، پیرو موضوع برخورد پلیس با تعدادی از هنجارشکنان در پارک پلیس تهرانپارس که در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشت، ضمن ناعادلانه خواندن فضای منفی ایجادشده در فضای مجازی نسبت به اقدام پلیس، اظهار داشت: پلیس در مواجهه با جرایم مشهود موظف به اجرای قانون است و در مورد برخورد با چند نفر هنجارشکن مذکور، به وظیفه خود عمل کرده است.

وی با اشاره به ضرورت حراست از فضای سالم اجتماعی و پاسداشت فرهنگ عمومی جامعه افزود: نباید به صرف فضاسازی ایجادشده توسط بعضی گروه‌ها در فضای مجازی، اقتدار پلیس دچار خدشه شود؛ کما اینکه در مورد اخیر نیز برابر گزارش پلیس مشخص شد که گروه هنجارشکن در حالت طبیعی قرار نداشته و از مواد مخدر استفاده کرده‌ بودند.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: امنیت روانی جامعه در گرو برخورد مناسب با هنجارشکنان است.

جعفرپور در همین رابطه تصریح کرد: بدون شک برخورد مناسب با هنجارشکنان الزاماً با خشونت همراه نیست و پلیس موظف است در نهایت آرامش و ضمن حفظ کرامت و حقوق شهروندان به آنان تذکر دهد،‌ اما در بعضی موارد برخوردهای فیزیکی و قاطعانه اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: در صورتی که پس از انجام بررسی‌های کامل ثابت شود مأمور مذکور مقصر بوده و فراتر از حیطه وظایف خود عمل کرده است، باید با وی اقداماتی از این دست برخورد شود،‌ اما باید مراقب بود متأثر از شایعات فضای مجازی، شرایطی شکل نگیرد که ماموران را در انجام وظایف خود به تردید بیندازد و اقتدار نیروهای انتظامی را  مورد سوال قرار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *