حداکثر شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد رئیس سازمان مدارس غیردولتی خبرداد:

حداکثر شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد/9 میلیون ابتدایی و 15 میلیون دبیرستان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی در حاشیه مراسم آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌­های مردمی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت شهریه سال آینده مدارس غیردولتی اظهار کرد: میزان شهریه مدارس غیردولتی استان‌های تهران و البرز از امروز در سامانه مشارکتها قابل مشاهده است و حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی 9 میلیون و400 هزار تومان، دوره متوسطه اول 11 میلیون و در دوره متوسطه دوم به جز پایه دوازدهم 15 میلیون تومان تعیین شده است.

وی افزود: میزان شهریه هر مدرسه متفاوت است و متناسب با الگوهای شهریه که سرفصل‌های ماده 16 قانون بوده است افزایش شهریه را اعلام می‌کنیم و میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده از حدود 6 درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می‌کند نوسان دارد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: حدود 200 مدرسه اطلاعات خود را در سامانه شهریه وارد نکردند و سال‌های قبل این روال وجود داشت که معمولا بعد از اعلام شهریه مبلغ سقف افزایش را هم می‌گرفتند اما امسال به طور جدی وارد شدیم و مدارسی که اطلاعات وارد نکردند اجازه افزایش شهریه ندارند و باید مطابق سال گذشته شهریه دریافت کنند.

زینی‌وند افزود: با توجه به اتصال سامانه مشارکت‌ها و سامانه سناد مدرسه‌ای که اطلاعات مشخص نکرده باشد، قطعاً در سامانه سناد هم اجازه ثبت نام ندارد به همین دلیل تا پایان خردادماه به این مدارس فرصت می‌دهیم تا اطلاعات شهریه را وارد کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی درباره تعیین نرخ شهریه سایر استان‌ها گفت: نرخ شهریه مدارس سایر استان‌ها به تدریج اعلام می‌شود و حداکثر تا 15 خردادماه شهریه تمام مدارس را اعلام می‌کنیم.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *