افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق شامل معلمان ماده ۲۸ نمی‌شود

افزایش 400 هزار تومانی حقوق شامل معلمان ماده 28 نمی‌شود

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو  با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره چرایی افزایش نیافتن 400 هزار تومان حقوق معلمان جدیدالاستخدام یعنی ماده 28 اظهار کرد: این افراد معلم نیستند و هم اکنون دوره آموزشی را طی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس تشکیکی را ایجاد می‌کنند گفت: افرادی که تحت عنوان ماده 28 استخدام شده اند در حال تحصیل هستند و شاغل نشده اند و مصوبه مجلس در این رابطه نیز تصریح دارد.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: دقیقا براساس مصوبه دولت عمل کردیم و اگر به زعم نمایندگان مجلس این مصوبه اشکال دارد باید با تعاملی که با دولت دارند مصوبه را باطل کنند یا آن را اصلاح کنند مادامی که این مصوبه برقرار است مفاد آن مشخص است و ما به عنوان یک دستگاه اجرایی مکلفیم که مفاد مصوبه و بخشنامه ابلاغی دولت را رعایت کنیم.

ترکمن در پاسخ به این پرسش که 400 هزار تومان مشمول معلمان ماده 28 نمی شود گفت: این 400 هزار تومان فقط مشمول معلمان شاغل رسمی و پیمانی می شود و شامل دانشجو معلمان، ماده 28 و سرباز معلمان نمی‌شود چون اشل‌های آنها فرق دارد و در بخشنامه تصریح شده است.

به گزارش تسنیم، پیش از این پیگیری خبرنگار تسنیم از وزارت آموزش و پرورش این نتیجه را داشت که در صدور احکام معلمان جدیدالورود اشتباهاتی انجام شده که طی این هفته اصلاح شده و آنها نیز مشمول افزایش حقوق 400 هزار تومانی می‌شوند.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *