کلاس‌های درس به نام خیرین مدرسه ساز نام گذاری میشود

به گزارش خبرگزاری رسانه معلم

مهراله رخشانی‌مهر در برنامه تلویزیونی «شب‌گرد» با موضوع تکریم خیرین ضمن تجلیل از خدمات ارزنده خیرین مدرسه‌ساز با اشاره به اینکه مجموعه‌هایی با مأموریت کار خیر، متنوع هستند، اظهار کرد: در امر مدرسه سازی مجموعه‌ای از افراد با روحیه جهادی در کنار هم جمع شدند و در مجموع ۱۳۰ هزار کلاس درس به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شد.

وی ادامه داد: شروع این کار را مدیون زحمات خیرین هستیم که در سال ۷۷ نهالی را کاشتند که تا به امروز به درختی تنومند تبدیل شده است و خیرین بسیاری را در حوزه مدرسه سازی از خرد تا متمول وارد این عرصه کرده است.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه اهمیت کار خیر به این است که همگی در این کار  وارد شوند، گفت: گاهی افرادی در این عرصه وارد می‌شوند که توان مالی زیادی ندارند و با حمایت دیگران ایجاد خیرات و برکات داشتند؛ گروه های جهادی و دانش آموزی داریم که به سراغ افراد مختلف می‌روند تا آنها را به سمت مدرسه‌سازی سوق دهند و نمونه آن هم کار مؤسسه خیریه دست‌یاری به دشتیاری بود که به همت جوانی ۱۹ ساله پایه‌گذاری شد؛ جوانی که دوران تحصیلش در انگلیس گذراند و به ایران برگشت و در منطقه سیستان و بلوچستان مشغول مدرسه‌سازی شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: مهم‌ترین اقدامی که دولت برای حمایت از پروژه‌های خیرساز انجام داده است این بود که ردیفی در قانون ایجاد شد و به موجب آن اگر خیّری در مناطق روستایی تا ۵۰ درصد و در مناطق شهری تا ۳۰ درصد یک پروژه را ایجاد کند، دولت بلافاصله سهمش را برای تکمیل کار بگذارد و پروژه به نام خیرین نامگداری شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات ردیف مشارکتی تا امروز رشد خوبی داشته است و در سه سال اخیر تخصیص ۱۰۰ درصدی داشت، گفت: امروز هیچ پروژه خیرسازی بلاتکلیفی نداریم و مهر امسال تعداد قابل توجهی پروژه مشارکتی تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه سال قبل جشنواره‌ای برای کمک مدارس سیل‌زده برگزار و ۲۱۰ میلیارد تومان جمع شد، اظهار کرد: از این ۲۱۰ میلیارد تومان خیری، ۷۰ میلیارد تومان، خیری اضافه کارش را برای مدرسه‌سازی در نظر گرفت.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تأکید کرد: سال گذشته مردم بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان در ساخت مدرسه کمک کردند که نشان از علاقه‌مندی آنهاست؛ امسال هم برنامه ریزی کردیم کمک های خرد مردم را در قالب طرح آجر به آجر جمع آوری کنیم همچنین در نظر داریم تا کلاس‌های درس را به نام خیرین نامگذاری کنیم. 

رخشانی‌مهر درباره وضعیت مدارس سیستان و بلوچستان گفت: حداقل ۲ متر مربع فضا نیاز داریم تا سرانه آموزشی استان را به سرانه کشوری نزدیک کنیم؛ البته تاکنون اقدامات خوبی در زمینه مدرسه‌سازی استان انجام شد و رتبه سوم جذب منابع خیرین را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: امیدوارم با حضور مردم در بخش مدرسه سازی شرایط بهتری را از نظر فضاهای آموزشی داشته باشیم و میزان مشارکت را در سال جاری به ۲۳۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم که رشد ۴۰ درصدی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *