آغاز اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی

گروه فرهنگی خبرگزاری رسانه معلم، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش در حاشیه آیین بدرقه نخستین کاروان راهیان نور که در اصفهان به‌ صورت نمادین برگزار شد، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید اردوهای راهیان نور پرشورتر از سال‌های قبل و با ضریب امنیت بالاتری برگزار می‌شود و بیش از 600 هزار نفر از دانش آموزان طی 9 مرحله در شش‌ماهه دوم سال 97 و دو مرحله نیز در سه‌ماهه نخست سال 98 به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

وی، اردوهای راهیان نور را یکی از طولانی‌ترین و مؤثرترین اردوهای دانش‌آموزی برشمرد و تصریح کرد: دانش‌آموزان دختر و پسر پایه‌های دهم و یازدهم در اولویت اعزام به سرزمین‌ دفاع مقدس هستند اما اگر سایر دانش‌آموزان متقاضی باشند می‌توانند در این اردوها شرکت کنند.

رمضانی، افزودن مناطقی از استان هرمزگان به ظرفیت‌های مورد بازدید دانش‌آموزان به‌ عنوان حوزه دریایی دفاع مقدس را از جمله تفاوت‌های اردوهای راهیان نور امسال با سال‌های قبل اعلام و عنوان کرد: موضوع امنیت اردوها در رأس همه دغدغه‌های مسؤولین اردوها قرار دارد لذا تمامی مراحل این اردوها از طریق سامانه مرکزی کنترل اردوها انجام می‌شود.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نخستین دوره جدید این اردوها امروز با حضور حدود 800 دانش‌آموز دختر از سه استان اصفهان، چهارمحال بختیاری و یزد به مقصد مناطق دفاع مقدس غرب کشور، در استان‌های کردستان و کرمانشاه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته موفق شدیم 400 هزار دانش‌آموز را به سرزمین‌های دفاع مقدس اعزام کنیم اما امسال تلاش خواهیم کرد بیش از 600 هزار دانش‌آموز را به این مناطق اعزام کنیم.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *