13 آبان، نماد شکستن هیمنه پوشالی استکبار جهانی

     

در چرخه تقویم سال، «سیزده آبان» به عنوان نماد شكستن هیمنه پوشالی استكبار در جهان، بهانه دوباره‌ای است تا مثل همیشه به عنوان یك عنصر انقلابی، در صحنه‌ بودنِ خویش را فریاد كنیم و با مرور درس» ما ایستاده‌ایم» به فرزندان این آب‌وخاك بیاموزیم:

«حمایت از دین اسلام و انقلاب، اولین و مهم‌ترین وظیفه‌ای است كه باید بهای آن را به جان پرداخت.» در این برهه از زمان، نظام استكبار جهانی به سركردگی آمریكا به دنبال تخریب باورها و ارزش‌های جامعه و فتح سنگرهای فكری قشر آینده‌ساز نظام اسلامی است و برای رسیدن به اهداف شوم بلندمدت و میان‌مدت خود، بستر و ساختار نظام تعلیم‌وتربیت اسلامی ما را در دستور كار قرار داده است.

     آنچه برای دلسوزان انقلاب در این حوزه دغدغه است عدم توجه و غفلت برخی سیاستگذاران و برنامه‌ریزان  به عمق نقشه‌های دشمن است كه بارها از طرف ولی‌امر مسلمین یادآوری شده است كه در مقابل سیاست‌ها و راهبردهای فرهنگی باید هوشیار و با برنامه بود.

     امروز نظام استكبار با مدیریت شیطان بزرگ آمریكا برای تحقق اهداف شوم خود در جبهه فرهنگی بالاخص در عرصۀ تعلیم‌وتربیت، آرزومند است كه در كتاب‌های درسی ما نفوذ كند؛ با همكاری سازمان‌هایی همچون یونسكو در رویكردهای اسلامی و انقلابی مهدكودك‌ها تغییر به‌ وجود آورد، در نظام تربیت معلم، ایدئولوژی‌زدایی نماید، نهادهای انقلابی را در حوزۀ تعلیم‌وتربیت اسلامی تضعیف كند، نظام فكری سكولار را در تصمیم‌گیری‌ها، تصمیم‌سازی‌ها و محتوای برنامه‌های آموزش‌وپرورش رسوخ دهد.

     نكته حائز اهمیت این است كه انتخاب و انتصاب مدیران بی‌بصیرت، خوش‌باور، بی‌اعتقاد و ناآگاه به توطئه‌های دشمن، راه را برای تحقق اهداف آنان بیش از پیش فراهم می‌آورد و این روزنه‌ای است كه آنان را امیدوار می‌سازد.

     امروز بزرگ‌ترین تهدید انقلاب در جبهه فرهنگی رقم می‌خورد؛ لذا بازشناسی محتوا، ساختار، شیوه‌ها، روش‌ها و ابزارهای این تهدید بیش از گذشته ضروری به نظر می‌رسد و می‌بایست مورد اهتمام مسئولان قرار گیرد.

     سند تحول بنیادین، راهبردی بنیادی و اساسی برای تعمیق خودباوری و هویت ملی و مقابله با این تهاجم است كه در فضای سنگین بروكراسی و پیچ‌وخم‌های اداری و سلیقه‌های مدیریتی گرفتار آمده است و می‌بایست با تدوین و طراحی نقشه عملیاتی نظام‌مند و هدفمند با توجه به شرایط تحصیلی و سنی آینده‌سازان، زمینه‌های اجرایی شدن آن فراهم شود.

     مصداق عینی تحول بنیادین؛ مدرسه اسلامی و انقلابی است كه با توسعه آن در عرصۀ جامعه، نسل آینده كشور را در مقابله با تهاجم بزرگ دشمن مصونیت خواهد بخشید.

     كانون مدارس اسلامی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر جبهه مقاومت در سراسر جهان اسلام همراه با تمامی همكاران فرهنگی، سیزده آبان 1395را فرصت تجدید پیمان با مقام معظم رهبری و هم‌عهدی دوباره با میثاق نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌شمارد. در این هم‌عهدی، توجه به تربیت اسلامی و انقلابی، ترویج اقتصاد مقاومتی و پرورش افسران زبده جنگ نرم، به عنوان پیش‌گامان مبارزه با نقشه‌های شوم دشمنان قسم‌خورده عصر حاضر، از مهم‌ترین جلوه‌های مبارزه خواهد‌ بود. اَ…همَّ وَفِقنَا لِمَا تُحِبُّ وَ تَرضَی، به امید طلوع جاودانه خورشید ظهور.

 

كانون مدارس اسلامی كشور

آبان 1395

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *