خانه > اجتماعی > پرونده تخلف ۲۰ مدرسه غیردولتی روی میز تعزیرات

پرونده تخلف ۲۰ مدرسه غیردولتی روی میز تعزیرات سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی :

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدیاسر رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که «آیا تعزیرات بنا ندارد در موضوع تخلفات مدارس غیردولتی ورود کند؟»، اظهار کرد: با توافقی که با متولیان آموزش و پرورش داشتیم قرار شد همزمان با برخوردی که خودشان با متخلفان انجام می‌دهند ما نیز در شعب تعزیرات به تخلفات رسیدگی کنیم.

وی افزود: توافق شد که طی هفته آینده ۲۰ تخلف از مدارس شهر تهران که محرز شده است پس از رسیدگی آموزش و پرورش، به شعب تعزیرات استان تهران نیز ارجاع شود.

سخنگوی تعزیرات گفت: در خصوص دریافت شهریه در مدارس غیردولتی گزارش‌هایی دریافت کرده‌ایم مبنی بر این که مثلاً قیمت مصوب شهریه ۱۱ میلیون تومان بوده، اما ۱۹ میلیون تومان دریافت کرده‌اند و همچنین دریافت مبالغی تحت عنوان ۳۵ و ۳۸ میلیون تومان هم در این مدارس به ما گزارش شده است.

رایگانی به موضوعی دیگر در خصوص تأخیر آموزش و پرورش در اعلام نتایج آزمون‌های مدارس خاص مانند تیزهوشان اشاره کرد و گفت: این تأخیر یکی دو ماهه که در اعلام نتایج صورت می‌گیرد مردم را سردرگم می‌کند و بالاجبار اولیا مجبور می‌شوند در مدارس غیردولتی ثبت نام کنند و مبلغی را به عنوان پیش پرداخت می‌دهند و این مدارس با اولیا شرط می‌کنند که اگر انصراف دهند بخشی از مبلغ کسر می‌شود.

وی افزود: ما با مواردی از این شکایت‌ها مواجه بوده‌ایم و درخواست ما از مسؤولان آموزش و پرورش این است که نتایج این مدارس خاص را سریع‌تر اعلام کنند تا از سردرگمی اولیا و سو استفاده برخی مدارس غیردولتی جلوگیری شود.

سخنگوی تعزیرات گفت: برخی مؤسسات کنکور آزمون‌هایی را با حضور ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دانش‌آموز برگزار می‌کنند و بلافاصله عصر همان روز نتایج اعلام می‌شود و قطعاً آموزش و پرورش هم این امکان را دارد که بتواند نتایج را سریع‌تر از زمانی که اعلام می‌کند، اعلام نماید.

رایگانی افزود: قطعاً همه تخلفات مدارس غیردولتی را رصد می‌کنیم و در سامانه ۱۳۵ و پیامک‌ها شکایات زیادی به ما اعلام شده است.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *