‌مدیران خودباور نیاز امروز کشور است طیبی:

به گزارش ایکنا از همدان، سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، امروز، ۲۹ خردادماه در جمع رؤسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در همدان اظهار کرد: تاکنون الگوسازی توان کشور در حوزه‌های مختلف را با برنامه‌ریزی و تلاش انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: بر این اساس، سند چشم‌انداز جهاددانشگاهی در افق ۱۴۰۴ ناظر بر ارائه فعالیت‌های شاخص واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی برای پیشرفت کشور را برنامه‌ریزی کردیم.

رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به موفقیت بین‌المللی «رویان» اظهار کرد: نشان دادیم در سطح بین‌المللی در صورت وجود زمینه مناسب فعالیت‌های بزرگی انجام می‌دهیم، در سطح ملی نیز در چهار زمینه‌ مختلف جهاددانشگاهی، الگوسازی و فعالیت‌های مهمی انجام داده‌ است.

انجام کارهای بزرگ با منابع مالی محدود امکان‌پذیر نیست
طیبی با تشریح این‌که انجام فعالیت‌های بزرگ با منابع مالی محدود امکان‌پذیر نیست، گفت: کار بزرگ با منابع دولتی، نیاز به ۳ تا ۱۱ سال ‌تا قانع کردن مدیران دولتی خواهد داشت.

وی با اشاره به درخواست جهاددانشگاهی برای واگذاری مأموریت‌های بزرگ به این نهاد، بیان کرد: نقش جهاددانشگاهی در نقشه‌ جامع علمی کشور برای همین امر مدون شد. این سند، اهداف خوبی برای جهاددانشگاهی داشت که متأسفانه تا امروز به دلایل مختلف به خوبی اجرا نشده است.

وی با اشاره به دیدار اختصاصی جهادگران انقلابی جوان جهاددانشگاهی با مقام معظم رهبری و رونمایی از ۱۰ طرح فناورانه در سال گذشته و برکات آن، تشریح کرد: با حمایت ویژه‌ معظم له، قرار شد تا برنامه‌ریزی خوبی برای نشان دادن رفع وابستگی‌های کشور در حوزه‌های فناورانه توسط جهاددانشگاهی انجام گیرد.

‌طیبی افزود: بر این اساس، ۳۱ طرح فناورانه را برای رفع نیازهای روز کشور مرتبط با مسایل اقتصادی پیاده‌سازی خواهیم کرد، یک جنبه‌ مثبت دیگر آن دیدار نیز حضور جهاددانشگاهی در جلسات مهم کشوری برای رفع نیازهای فناورانه‌ کشور بود.

‌نقش مدیران خودباور در زمینه‌های علمی ـ عملی ‌
رئیس جهاددانشگاهی فضای کشور را فضای خوبی برای کارهای بزرگ دانست و گفت: این نهاد باید از فرصت پیش آمده با توجه به اختصاص بودجه‌ مناسب، حداکثر استفاده را ببرد.

وی نیاز امروز کشور را وجود مدیران خودباور و با تجربه در زمینه‌های علمی و عملی با توجه به نبود احزاب قوی و ساختارمند در کشور بیان کرد و گفت: مدیران خودباور، مؤمن و با ایمان جهاددانشگاهی که در این حوزه دست برتر را دارند، باید از این زمینه بهره‌برداری لازم را ببرند.

‌طیبی همچنین با اشاره بر آماده‌سازی نسل سوم و چهارم جهاددانشگاهی برای مدیریت در این نهاد، ادامه داد: نیروهای کارآمد جهاددانشگاهی را برای رفتن به خارج از این نهاد به دلیل اعتلا و نیاز به پیشرفت کشور تشویق می‌کنیم.

وی در پایان با تأکید بر درستی انتخاب راه از گذشته تا به امروز، گفت: باید با حفظ فرهنگ انقلابی به مسیر خود ادامه دهیم.
انتهای پیام

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *