توافق مدیران با اولیا برای تعطیلی زودهنگام مدارس تخلف است

 

مدیركل ارزیابی، عملكرد و پاسخگویی به شكایت‌های آموزش و پرورش با بیان اینكه مدارس سراسر كشور بر اساس تقویم رسمی تا روز چهارشنبه (28 اسفند) دایر بوده و فعالیت آموزشی نیز ادامه دارد، گفت: هر گونه تعطیلی زودهنگام مدارس خلاف مقررات است و با مدیران خاطی برخورد می‌كنیم.

سید رحیم میرشاه‌ولد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص اینكه برخی از مدارس بر اساس درخواست اولیا، هفته آینده برنامه آموزشی نخواهند داشت، اما مدارس باز است، گفت: اولیا نمی‌توانند چنین درخواستی از مدیران مدرسه داشته باشند و چنانچه توافقی بین مدیران مدارس و اولیا جهت تعطیلی زودهنگام مدارس و یا تغییر در برنامه‌های آموزشی صورت بگیرد، خلاف مقررات بوده و با افراد خاطی برخورد می‌شود.

وی تاكید كرد: طبق تقویم رسمی كشور، مدارس تا روز چهارشنبه (28 اسفند ماه) دایر بوده و نه تنها مدیران حق تعطیلی مدارس را ندارند، بلكه دانش‌آموزان نیز باید تا آخرین روز در مدرسه حضور داشته و از غیبت غیرموجه خودداری كنند.

مدیركل ارزیابی، عملكرد و پاسخگویی به شكایت‌های آموزش و پرورش تصریح كرد: آموزش در مدارس بر اساس برنامه‌ریزی كه در ابتدای سال تحصیلی اعلام می‌شود، ادامه دارد و هیچ مدیری حق ندارد بر اساس درخواست اولیا، برای آغاز زودهنگام سفرهای نوروزی ساعات آموزش را به تعطیلی بكشاند.

میرشاه‌ولد با تاكید بر اینكه با هر گونه قصور مدیران در این باره برخورد می‌شود، از مدیران و اولیا خواست تا برنامه‌های آموزشی دانش‌آموزان را بر هم نزنند و كلاس‌ها و برنامه آموزش تا آخرین روز تاریخ رسمی كشور كه روز چهارشنبه هفته آینده است، این آموزش‌ها ادامه داشته باشد، چرا كه این‌گونه تعطیلات بدون دلیل باعث صدمه به درس دانش‌آموزان می‌شود.

وی با اشاره به اینكه بازرسانی به تمام مناطق آموزش و پرورش اعزام خواهیم كرد، گفت: از طریق این بازرسان، فعالیت مدارس در روزهای آخر سال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و با متخلفان در این زمینه برخورد می‌كنیم.

به گزارش ایسنا، علی‌رغم اینكه آموزش و پرورش شهر تهران و وزارت آموزش و پرورش از هفته گذشته اعلام كردند هیچ گونه برنامه‌ای برای تعطیلی زودهنگام مدارس وجود ندارد، اما بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ایسنا، حال و هوای حاكم بر مدارس ابتدایی به گونه‌ای دیگر است به طوریكه دانش‌آموزان و اولیا، هفته جاری را آخرین هفته كاری مدارس می‌دانند؛ با توجه به اینكه برخی از مدارس نیز اعلام كرده‌اند هفته‌ جاری پیك‌های نوروزی را به دانش‌آموزان تحویل می‌دهند و هفته آینده آموزش نخواهند داشت، آنچه كه اتفاق می‌افتد، خلاف قانون و مقرراتی است كه آموزش و پرورش بر آن تاكید دارد.

 

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *