لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی تصویب شد

 

77-49.jpg

مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یكشنبه) با درخواست تغییر دستور توسط بیش از 50 نفر از نمایندگان به كلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی موافقت كرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سلطانی‌صبور عضو كمیسیون آموزش به عنوان یكی از متقاضیان این درخواست در سخنانی اظهار كرد: قانون تاسیس مدارس و مراكز آموزشی و مراكز پرورشی غیردولتی و غیرانتفاعی كه در تاریخ 6/5/87 مطابق اصل 85 قانون اساسی به صورت آزمایشی و برای مدت 5 سال به تصویب رسیده بود اكنون در تاریخ 6/5/92 این زمان به پایان رسیده و از این تاریخ به بعد مراكز فوق‌ذكر به صورت غیرقانونی اداره می‌شوند.

وی با بیان اینكه اكنون با خلا قانون نظارتی مواجه هستیم و نه امكان نظارت وجود دارد و نه تاسیس گفت: پیش از این نیز لایحه دو فوریتی موضوع این قانون در تاریخ 30/7/92 ارائه شده بود كه به تصویب نرسید. البته دولت نیز با لایحه آن موافقت دارد.

این عضو كمیسیون آموزش مجلس خاطر نشان كرد: در حال حاضر 23 هزار و 800 مدرسه غیرانتفاعی و غیردولتی سرگردان هستند كه دارای بیش از یك میلیون و 820 هزار دانش ‌آموز می‌باشند لذا اگر هم اكنون دیوان محاسبات بخواهد به این موضوع رسیدگی كند ما با خلا قانونی مواجه هستیم.

سلطانی افزود: با درخواست این طرح پیشنهاد می‌كنیم كه به مدت یك سال این قانون تمدید شود تا در ردیف مناسب قرار گرفته و مدارس غیرانتفاعی از بلاتكلیفی درآیند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با كلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزماشی قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی برای مدت یك سال با 144 رای موافق، 7 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 205 نماینده حاضر با این درخواست موافقت كردند.

 

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *