سلام به مقاومت، رویارویی با اسراییل

به گزارش تهران پرس،"تمام سلام"، نخست وزیر جدید لبنان در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه ضمن حمایت از سلاح مقاومت جنبش حزب الله در برابر رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: موضع لبنان در قبال مناقشه مسلحانه کنونی در سوریه خنثی است.

 تمام سلام که متعلق به یکی از خانواده های بزرگ سیاسی لبنان است، در خانه اجدادی خود در غرب بیروت با خبرگزاری فرانسه مصاحبه کرد.

این مصاحبه چندین بار به علت ورود شخصیت هایی که قصد داشتند انتصاب این مرد 67 ساله را به عنوان نخست وزیر لبنان تبریک بگویند، قطع شد.

"تمام سلام" اعلام کرد: با سیاستی که سلف او، نجیب میقاتی در پیش گرفته بود، موافق است اما در عین حال تاکید کرد که این سیاست که مبتنی بر فاصله گرفتن از بحران لبنان سوریه است تنها زمانی اجرایی خواهد بود که همه احزاب و گروههای سیاسی با آن موافق باشند و آن را رعایت کنند.

تمام سلام تاکید کرد: ما برای اجرای این سیاست تلاش می کنیم و می کوشیم لبنان را از تمام پیامدهای منفی بحران سوریه دور نگه داریم. نخست وزیر انتصابی لبنان تاکید کرد: هیچ تردیدی نیست که سیاست دوری از مناقشه سوریه و تحولات این کشور سیاست خوبی برای لبنان است. احزاب مختلف لبنان باید به رعایت این سیاست متعهد شوند و از اتخاذ مواضع متناقض خودداری ورزند.

تمام سلام در رابطه با مسلح بودن جنبش حزب الله لبنان موضعی کاملا دیپلماتیک اتخاذ کرد. تمام سلام تاکید کرد: من هر جا که سلاح مقاومت حزب الله در مسیر مناسب یعنی در مخالفت با اسرائیل و حمایت از لبنان باشد، با آن موافق هستم.

تمام سلام در این مصاحبه مشخص نکرد که آیا دولتی که وی تشکیل خواهد داد یک دولت وحدت ملی شامل مخالفان و جنبش حزب الله خواهد بود یا خیر.

به گفته تمام سلام اولویت دولت آینده لبنان که تشکیل آن کار دشواری خواهد بود، فراهم کردن شرایط برگزاری انتخابات پارلمانی است که برای ژوئن آینده پیش بینی شده است. اختلاف نظر میان احزاب مختلف لبنان درباره قانون انتخاباتی این کشور، احتمال تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی را تقویت کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *