فشارخون تهرانی‌ها گرفته می‌شود

 

به گزارش تهران پرس، مدیر آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به برنامه‌های بهداشتی به مناسبت هفته سلامت از گرفتن فشار خون تهرانی‌ها با ارائه برنامه‌های آموزشی خبر داد.
 
اکرم تمجیدی، در تشریح برنامه‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: در این زمینه براساس نامگذاری روزهای هفته سلامت در مناطق مختلف تهران از جمله شمال، شمال غرب، شمیرانات و مناطق فیروزکوه، دماوند، ورامین، پیشوا، ملارد، شهریار، بهارستان، شهرقدس و رباط‌کریم برنامه‌های متعدد بهداشتی از جمله گرفتن فشار خون افراد صورت می‌پذیرد.
 
وی با اشاره به  اینکه حدود 10 میلیون نفر در تهران زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند، افزود: در هفته سلامت برنامه‌های متعددی در هر منطقه با توجه به نامگذاری روزهای هفته سلامت اجرا خواهد شد که می‌توان به توضیح بروشور، نصب پوستر آموزشی، تست قند و فشار خون اشاره کرد.
 
تمجیدی بیان داشت: در هفته سلامت که امسال از طرف سازمان بهداشت جهانی با عنوان (فشار خون را جدی بگیریم) نامگذاری شده است برنامه‌های دیگری از جمله زنگ سلامت و برنامه‌های آموزشی با همکاری آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان به اجرا گذاشته خواهد شد.
 
مدیر آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در مجموع در حدود 15 برنامه متعدد آموزشی و بهداشتی در هفته سلامت برای تهرانی‌ها جهت آگاه‌سازی آنها از عوارض بیماری فشار خون اجرا خواهد شد.
 
منبع: تسنیم

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *