پلمب مدرسه اسوه حسنه زاهدان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری رسانه معلم، مجتبی زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی، با بیان اینکه از مدرسه اسوه حسنه که دچار آتش‌سوزی شده بود، بازدید کردیم، اظهار کرد: حقیقتاً کوتاهی شده است و فضا برای آموزش دانش‌آموزان مناسب نبود ضمن اینکه مسؤولان منطقه باید هم نظارت بیشتری می‌کردند؛ این مدرسه، ساختمانش را جابه‌جا کرده بود و ۱۵ آبان ماه به نوسازی نامه نوشته بود اما نه از منطقه و نه از نوسازی بازرسی انجام نشده بود.

وی با بیان اینکه پارتیشن‌بندی باعث آتش‌سوزی شده بود، گفت: این پارتیشن‌بندی که بین کلاس‌ها و دفتر انجام شده بود، استاندارد نبوده است و دلیل گسترش آتش‌سوزی شده است.

زینی‌وند با بیان اینکه این مدرسه 57 دانش‌آموز داشت که 50 دانش‌آموز پیش‌دبستانی و 7 دانش‌آموز کلاس اولی در آن تحصیل می‌کردند، گفت: در این حادثه 4 دانش‌آموز شامل 3 کلاس اولی و یک پیش‌دبستانی دچار مصدومیت شدند که دو دانش‌آموز کلاس اولی و یک دانش‌آموز پیش‌دبستانی متأسفانه فوت شدند و یک دانش‌آموز کلاس اولی نیز هم اکنون تحت مراقبت‌های ویژه است.

 وی با بیان اینکه مدرسه را تعطیل کردیم، گفت:‌ دانش‌آموزان بین مدارس دیگر توزیع می‌شوند، به اولیا اعلام کردیم که هر مدرسه‌ای که علاقه به ثبت‌نام دارند، اداره آموزش و پرورش موظف شده است مکاتبات انتقال دانش‌آموزان را انجام دهد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اداره کل آموزش و پرورش موظف شده است دانش‌آموزان را از نظر مشاوره‌ روانشناسی تحت پوشش قرار دهد که بار روانی این حادثه کم شود.

وی تصریح کرد: کارگروه ویژه‌ای تشکیل شده است تا وضعیت سایر مدارس این استان اعم از دولتی و غیردولتی که آنها نیز از چراغ نفتی استفاده می‌کنند را بررسی کند و وضعیت مدارس مورد بررسی و بازنگری قرار گیرند.

زینی‌وند تأکید کرد: این مدرسه از نظر آموزشی دارای کیفیت خوبی بوده است اما تغییر ساختمان آن و انتقال دانش‌آموزان به ساختمانی با فضای نامناسب موجب این حادثه شده است.

دیدگاه تان را اینجا به ما بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *