هفدهمین جلسه هم‌اندیشی دبیران کانون‌های استان‌ها 31 مرداد برگزار می‌شود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی اعلام کرد :

دبیرکل کانون تربیت اسلامی از برگزاری هفدهمین جلسه «هم‌اندیشی دبیران کانون تربیت اسلامی در استان‌ها» در 31 مرداد خبر داد و گفت: شاخص آموزش و پرورش باید «کلاس» باشد.

معلمانی که کمتر از یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند/ از بیمه تکمیلی و مرخصی خبری نیست

معلمان حق‌التدریس می‌گویند حقوق بالایی ندارند و با مدرک کارشناسی و تدریس 24 ساعت در هفته، کمتر از یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند؛ ضمن اینکه بیمه تکمیلی و مرخصی هم ندارند.

آموزش و پرورش ما ذوقی و سلیقه‌ای است قاسم پور حسن در گفت و گو با میزان:

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت:در جامعه ما تب گسترده ای در خانواده‌ها وجود دارد که به تبع سیاست‌های غلط نظام آموزشی در کشور ما شکل گرفته که همه خانواده‌ها در یک ماراتون سرمایه گذاری و تلاش می‌کوشند تا همه در یک ماراتون سرمایه گذاری و تلاش تا مهندس و پزشک تربیت کنند.

چالش های پیش روی وزیر آینده آموزش و پرورش از دید دکتر ذوعلم

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در برنامه تلویزیونی پرسشگر، روزمرگی، انتظارات متضاد، سیاست زدگی، نحوه تعامل با برخی نمایندگان را مهمترین چالش های پیش روی وزیر آینده آموزش و پرورش برشمرد.

اگر دولت از تولید نوشت‌افزار ایرانی حمایت نمی‌کند، حداقل فضای بازار را مدیریت کند حسینی ؛

سعید حسینی مدیر مجمع نوشت افزار ایرانی_اسلامی گفت: توقع داریم اگر دولت تولید نوشت افزار ایرانی را حمایت نمی کند، حداقل فضای بازار را مدیریت کند که فضا، طبیعی جلو برود.

نگاه ابزاری گروه‌های سیاسی به آموزش و پرورش/ لزوم تشکیل شورای اقتصاد

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش نقطه آغاز است و دیگر وزارتخانه‌ها در طول آن قرار دارند گفت: بخشنامه‌های خوبی وجود دارد اما وزارت آموزش و پرورش پول اجرای آن را ندارد، از این رو باید شورای عالی اقتصاد آموزش و پرورش تشکیل شود تا با حضور رئیس جمهور و وزیر اقتصاد اقدامات خوبی انجام شود.

ضرورت تأسیس شبکه استخراج مسائل تعلیم و تربیت جمیله علم‌الهدی تبیین کرد:

عضو هیئت علمی گروه علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی گفت: برای تأسیس شبکه منسجمی که مسائل تعلیم و تربیت را استخراج کند، نباید منتظر نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی ماند. علاقه‌مندان این حوزه باید یکدیگر را شناسایی کنند.

وجود ۱۴۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در کشور

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه نباید نسبت به آسیب‌های اجتماعی، نگاه امنیتی داشت، گفت: مقابله با آسیب‌ها توسط دولت امکان پذیر نیست، به همین دلیل بخش خصوصی، مردم و جوانان باید پا به عرصه بگذارند.

آموزش و پرورش برای اول مهر به 50 هزار معلم جدید نیاز دارد حسن‌پور:

یک نماینده مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش برای اول مهر به 50 هزار معلم نیاز دارد، گفت: دغدغه همه نمایندگان مجلس، انتخاب وزیر آموزش و پرورش است و امیدواریم دولت هم این پیام ما را توجه کند و هر چه سریع‌تر فرد جامع‌الشرایطی را معرفی کند.