امپراتوری فشل کتاب درسی در ایران

مقایسه کتب درسی ابتدایی و متوسطه کشور‌های نروژ، ایران و چین نشان می‌دهد که سیستم آموزشی ما صرفاً کتاب محور آن هم همراه با محتوای اندک مطالب است. حال آنکه کتب درسی در چین عملگرا و نروژ هم با حذف کتب درسی سبکی نوین آموزشی ایجاد کرده است.

کالبدشکافی سند 2030؛ سندی تهیه شده با تفکر استکبار جهانی

استاد دانشگاه امام صادق (ع) در نشست اندیشه ورزی بزم اندیشه با موضوع ” کالبد شکافی سند آموزشی 2030 در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، انتقاداتی نسبت به پذیرش سند 2030 در دولت اصولگرای دهم وارد کرده و بر اجرای کامل سند تحول بنیادین توسط آموزش و پرورش و دولت تاکید نمود.

چرا دانش‌آموزان، دانشجو نشده به فکر رفتن به خارجند؟

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل این مطلب را دکتر مهدی گلشنی در 26 مین همایش علمی بزم اندیشه سازمان مطرح کرد و گفت: اکثر شبهات از طریق علوم پایه است و این موضوع برخلاف کشورهای پیشرفته در کشورهای جهان سوم از جمله ایران بجای اهمیت ذاتی، جایگاه ابزاری دارد؛ این در حالی است که قرآن مکررا به علوم پایه اشاره دارد و مسلمانان را به مطالعه در طبیعت افاقی و انفسی فرا می خواند و این یکی از رازهای قرآن است که تاکید بر کشف رازهای علم طبیعت دارد

وزیر آموزش و پرورش چه کسی باید باشد؟!

شب گذشته هنگامی که در اخبار تلویزیون گفت وزیر آموزش و پرورش استعفا داد و رئیس‌جمهور استعفای او را پذیرفت من ابتدا توجه به اهمیت موضوع نداشتم تا اینکه پس از ساعتی دخترم که در کلاس هفتم درس می‌خواند با دل نگرانی دستش را روی شانه‌ام گذاشت و گفت: بابا! دعا کن وزیری که برای آموزش و پرورش می‌آید آدم خوبی باشد و الا همه ما بدبختیم!