چرا دانش‌آموزان، دانشجو نشده به فکر رفتن به خارجند؟

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل این مطلب را دکتر مهدی گلشنی در 26 مین همایش علمی بزم اندیشه سازمان مطرح کرد و گفت: اکثر شبهات از طریق علوم پایه است و این موضوع برخلاف کشورهای پیشرفته در کشورهای جهان سوم از جمله ایران بجای اهمیت ذاتی، جایگاه ابزاری دارد؛ این در حالی است که قرآن مکررا به علوم پایه اشاره دارد و مسلمانان را به مطالعه در طبیعت افاقی و انفسی فرا می خواند و این یکی از رازهای قرآن است که تاکید بر کشف رازهای علم طبیعت دارد

وزیر آموزش و پرورش چه کسی باید باشد؟!

شب گذشته هنگامی که در اخبار تلویزیون گفت وزیر آموزش و پرورش استعفا داد و رئیس‌جمهور استعفای او را پذیرفت من ابتدا توجه به اهمیت موضوع نداشتم تا اینکه پس از ساعتی دخترم که در کلاس هفتم درس می‌خواند با دل نگرانی دستش را روی شانه‌ام گذاشت و گفت: بابا! دعا کن وزیری که برای آموزش و پرورش می‌آید آدم خوبی باشد و الا همه ما بدبختیم!

انباری که مدرسه از آب درآمد

شاید اگر ۲۰ سال قبل دو بانوی مسن، برای تجدیدخاطره در جستجوی مدرسه‌ی کودکی‌هایشان در لاله‌زار نو برنمی‌آمدند، هنوز همه فکر می‌کردند، سردرقدیمی و ساختمان باغ مانندش را صاحب‌خانه ساخته و حالا که دلش را زده، انباری‌اش کرده است.

هشدار درباره مصرف «قرص شب‌امتحانی»

هر سال با آغاز فصل امتحانات و کنکور، مصرف قرص «ریتالین» هم در بین دانش‌آموزان و دانشجویان افزایش یافته و برخی برای شب‌ بیداری و درس خواندن و افزایش تمرکزشان، ‌ از این قرص استفاده می‌کنند، اما شاید هیچ‌وقت به عوارض خطرناک ریتالین فکر هم نکنند.

ما زیادیم اما زیادی نیستیم

«معلمی یکی از بهترین شغل‌هاست. معلم‌ها با آلودگی و گرد و غبار هوا یا بارش برف تعطیل می‌شوند. سه ماه تابستان کاری ندارند و می‌توانند زمانشان را صرف کارهایی که دوست دارند، کنند. در سفر هم خیالشان راحت است که می‌توانند از امکانات مدارس یا خانه‌های معلم استفاده کنند. دیگر چه می‌خواهند؟» این دیدگاه افراد بسیاری است که معلم نیستند و معتقدند معلم‌بودن شغل خوبی است.