ایران دارای کمترین زمان آموزش در دوره ابتدایی

عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده ایران از جمله کشورهایی است که کمترین زمان آموزش در دوره ابتدایی را دارد گفت: کودکان ایرانی در یک سال تحصیلی به طور متوسط در دوره ابتدایی ۶۴۵ ساعت در مدرسه حضور دارند، در حالی که استاندارد یونسکو ۱۰۰۰ ساعت در ۲۰۰ روز آموزشی است.

احساس تکلیف مدارس غیردولتی لاکچری برای هدایت دانش آموزان جهت تحصیل در مدارس اروپایی یادداشت موضوعی:

کجاست آن نظارتی که نمی داند و یا نمی خواهد که بداند در مدارس لاکچری غیر دولتی این مملکت چه خبر است، آیا واقعا کسی از مسئولین نظارتی آموزش و پرورش از این موضوع که  در بخش غیردولتی برای جلب رضایت مخاطبان منوی متنوعی از برنامه‌هایی ارائه می‌شود که گاه با سیاست‌های کلان آموزش‌ و پرورش جمهوری اسلامی ایران همخوانی ندارند؟

بهانه 10هزار میلیارد تومانی وزیر؛ دلیل عدم عملیاتی سازی سند تحول بنیادین یادداشت موضوعی:

آقای وزیر آیا بهترنیست مسئولانی که توان اجرای سند تحول بنیادین را ندارند به جای انداختن ضعف و ناتوانی خود به دوش دیگران و نبود بودجه 10هزارمیلیاردی، پست‌های خود را به جوانان خلاق و با انگیزه بسپارند؟

اقامه نماز در مدارس، نماد غلبه آموزش بر تربیت یادداشت موضوعی:

چرا بعضی از مدیران سخن از تربیت می زنند و گوش فلک را کر می کنند و راهبرد شایستگی محوری را در تربیت مهم می دانند و رویکرد تلفیقی را تجویز می کنند، اما در عرصه ها محیط یادگیری به نام نمازخانه و فرصت یادگیری به نام وقت اقامه نماز را  در تلفیق بین آموزش مفاهیم دروس با نگرش توحیدی در این آموزش ها که  اقامه ی نماز می تواند به آن کمک کند توجه لازم را نمی کنند؟

حقوق فرهنگیان در مسلخ فرار مالیاتی و یارانه همگانی

معضل معیشت فرهنگیان  مورد اجماع  جامعه وحاکمیت و احزاب وکانون های سیاسی وصنفی است  وتاکنون  هیچ یک از دولت  های نظام موفق به استیفای حقوق معلمان بما هو حقه  نشدند و هرکدام  مرهمی بر این زخم مزمن کذاشتند.