معلمان پاسخ می‌دهند| چرا مدارس دولتی از جمع برترین‌های کنکور جا ماندند؟

تأثیر نوع مدرسه بر کسب نتیجه در کنکور را می‌توان از زوایای مختلف مورد توجه قرار داد و یکی از این موارد، ترکیب ناهمگون جمعیتیِ انواع مدارس است که عمدتاً حاصل جداسازی دانش آموزان و تفکیک‌ آنها بر اساس پایگاه اجتماعی و درآمدی خانواده است.

رونق تولید در مساجد و مدارس!

چند هفته ای است که مساله استخراج ارزهای مجازی مورد توجه قرار گرفته و اخبار متنوعی در این زمینه منتشر می شود. در ۳ ژانویه سال ۲۰۰۹ میلادی، شبکه بیت کوین فعالیت خود را در سطح بین المللی آغاز کرد. گفته می شود که این شبکه توسط محقق ژاپنی به نام ساتوشی ناکاموتو ابداع گردیده است، لیکن بسیاری معتقدند که ابداع کنندگان واقعی بیت کوین در واقع گروهی از متخصصین نرم افزار در آمریکا و اروپا بوده و برای اینکه شناخته نشوند این نام ژاپنی را بر خود نهاده اند.

دردسرهای مشاوران غیرمتخصص برای مدارس

حضور نیروهای غیرمتخصص به عنوان مشاور در مدارس تبعات مختلفی را دارد و نخستین قربانیان این­گونه تصمیم‌­ها دانش‌­آموزان و در درجه بعدی خانواده‌­های آنها هستند، اما در درازمدت کل سیستم آموزشی ـ تربیتی مدرسه دچار مشکل خواهد شد.

انتشار کتاب یک روز پیش از فوت کتابی که بدون درج نام نویسنده منتشر شد

نگارش کتاب زندگینامه زنده‌یاد حافظی آذر ۹۷ به اتمام رسید اما سازمان در انتشار آن اهمال کرد، اما به محض شدت گرفتن بیماری این خیر مدرسه ساز کتاب با عجله و بدون درج نام نویسنده منتشر شد.