کسانی که تعلیم و تربیت را به کناره‌های پرتگاه سیاسی می‌رانند از سیاست جز تخریب چیزی نمی‌دانند رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت:

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت گفت: دخالت بیش از اندازه در حیطه اختیار مدرسه، مدیر و معلم، از مشق شب گرفته تا برنامه امتحانی به معنی به گوشه راندن مدرسه، تحمیل فشار و سلب اختیار از متولیان امور آموزشی و تربیتی مدرسه است.

کدام را باور کنیم؛ ژست دموکراتیک‌تان یا دست‌های بسته دانش‌آموزان فرانسوی؟ نامه دانش آموزان تهرانی به رئیس جمهور فرانسه:

در نامه دانش‌آموزان تهرانی به رئیس جمهور فرانسه آمده است: کاش تکلیف دنیا را روشن کنید؛ ژست دموکراتیک شما را باور کنیم یا دست‌های بسته دانش‌آموزان فرانسوی را!

سند تحول نقشه راه حرکت آموزش و پرورش به سمت رشد و تعالی است وزیر آموزش و پرورش در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان:

در طی سالهای گذشته تا به امسال با همتی که دوستان ما داشتند طراحی و تصویب شد. زیر نظام ها برنامه هایی دارند مثلا زیر نظام فضا و تجهیزات؛ آمده برنامه هایی را تعیین کرده که اجرای آن برنامه‌ها یعنی اجرای زیرنظام و اجرای آن شش زیر نظام یعنی اجرای سند تحول.

عدم توجه عملی به سند تحول بنیادین باید مهمترین عامل استیضاح همه متولیان این امر باشد نه فقط وزیر

هفته پیش برای چندمین بار بحث استیضاح جناب آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی مطرح و مهمترین دلیل از سوی استیضاح کنندگان عدم توجه عملی ایشان به سند تحول آموزش و پرورش بیان گردید…

رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون دولت به تصویب رسید معاون وزیر آموزش و پرورش:

معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تصویب موضوع رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و گفت: موضوع رتبه‌بندی معلمان هفته آینده در دولت تصویب می‌شود و در لایحه بودجه هم ردیف وجود دارد.

اهداف دوره‌های تحصیلی در اتاق دربسته نوشته شده است حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم:

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: به نظر می‌آید سند اهداف دوره‌های تحصیلی در اتاق‌های در بسته و با کنار نهادن مبانی نظری تحول نوشته شده است و نگاه تقلیل گرایانه به دانش‌‌آموزان دارد.