تحول در قوه قضائیه، بدون اغماض عملیاتی شود/ با وجود تردیدآفرینی‌ها «ملت» با شوق در انتخابات شرکت خواهد کرد رهبر انقلاب:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برنامه تهیه‌شده برای تحول در قوه قضائیه، خطاب به رئیس دستگاه قضا گفتند: همین برنامه‌ خوبی که تهیه و تدوین شده را، طبق زمان‌بندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید.

موفقیت آموزش‌وپرورش در گرو انتخاب وزیری بدور از نگاه‌های سیاسی

یک کارشناس تعلیم و تربیت با بیان اینکه انتخاب وزیر مقتدر برای آموزش و پرورش اهمیت زیادی دارد، گفت: ارتباط وزیر جدید با گروه‌های مختلف بدون داشتن نگاه سیاسی، رمز موفقیت وزیر جدید آموزش‌وپرورش است.

فرهنگیان می‌توانند ادامه تحصیل دهند؛ مدرک تحصیلی بالاتر اعمال می‌شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبرداد:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مصوبه این کمیسیون برای حل مشکل ادامه تحصیل کارمندان دولت از جمله فرهنگیان گفت:‌این موضوع باید در صحن علنی مجلس هم بررسی و مصوب شود.

مشکل تامین کاغذ برای چاپ کتاب های درسی سال جدید نداریم معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش :

یکی از بحث‌های داغی که هر سال با شروع امتحانات پایان سال دانش آموزان و سپس تابستان داغ می‌شود، بحث کتاب‌های درسی است. از یک طرف ثبت نام کتاب‌های درسی مدتهاست آغاز شده و در هر پایه شیوه ثبت نام کتاب‌های درسی کمی متفاوت است

کار پژوهشی تحت هر عنوانی در نظام تعلیم و تربیت یک امر ضروری است حجت الاسلام والمسلمین ذوعلم :

حجت الاسلام والمسلمین ذوعلم در جلسه هیئت رئیسه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: پیوند حقیقی از جنس محتوایی و گفتمانی بین مرحله پژوهش ، مرحله برنامه ریزی و در نهایت مرحله اجرا یک امر مسلم و عقلانی به شمار می رود که ما باید طبق بندهای مهم سند تحول بنیادین، زیر نظام پژوهش و ارزشیابی را بسیار روشن تر و شفاف تر مستقر کنیم که این امر وجود یک مجموعه پژوهشی تحت هر عنوان را برای این سازمان، وزارت آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت یک امر ضروری و مسئله ای روشن می دانیم.

اگر این سه شرط را تعیین نکردید، وزیر نشوید سرپرست سابق معاونت آموزش متوسطه گفت:

سرپرست سابق معاونت آموزش متوسطه گفت: نخستین شرط وزیر جدید آموزش و پرورش باید تغییر نگرش دولت به این وزارتخانه باشد از سوی‌ دیگر شعبده بازی‌هایی در بحث بودجه برای معلمان داریم که باید مدنظر باشد.