حیف و میل ۱۴ هزار میلیارد تومان از سرمایه فرهنگیان مشروح اولین جلسه محاکمه متهمان بانک سرمایه

۳ متهم پرونده بانک سرمایه امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور و همچنین در پاره‌ای موارد خیانت در امانت، محاکمه شدند.

چوب حراج به تعلیم و تربیت رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت:

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت با بیان اینکه نباید به تعلیم و تربیت چوب حراج زد، گفت: توسعه مشارکت مردمی در آموزش و پرورش نباید منجر به مدرسه فروشی، تجاری‌سازی آموزش و ایجاد تعلیم و تربیت طبقاتی شود.

خرید خدمات طبق قانون مربوط به آموزش و پرورش نیست نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه خرید خدمات طبق قانون برنامه توسعه اصلا مربوط به آموزش و پرورش نیست، گفت: وقتی لایحه بودجه را در بخش آموزش و پرورش نگاه کردم به عنوان یک معلم خیلی متأسف شدم.

حراج 10 ساله آموزش‌و‌پرورش

رئیس دولت طی لایحه بودجه سال آینده خواستار آغاز رسمی و قانونی فرآیند واگذاری مدارس و دانش‌آموزان به بخش خصوصی شد تا در سه چهارم هزینه‌های دولت صرفه‌جویی کند. وی بدون در نظرگرفتن تبعات آموزشی و تربیتی این واگذاری از خصوصی‌شدن آموزش‌و‌پرورش ظرف 10 سال آینده دفاع کرد. در عین حال ورود بی‌پرده دولت به خصوصی‌سازی آموزش‌و‌پرورش با انتقاد بی‌سابقه‌ای از سوی اقشار مختلف جامعه رو‌به‌رو شده است.

نازلی آمد به‌ثمرنشستن ایده عروسک ایرانی:

عروسک ایرانی؛‌ همان‌قدر که دست‌نیافتنی به‌نظر می‌رسد، نزدیک است و در دسترس. کافی است دغدغه‌مندانی متخصص که دل‌شان برای آینده فرزندان‌مان نگران است، آستین‌ها را بالا زده و وارد میدان شوند. عروسک «نازلی»، محصول همین دغدغه‌مندی است.

چهارشنبه سیاه مافیای کنکور

چهارشنبه گذشته، روز پیروزی افکار عمومی بر مافیای دروغ‌پرداز کنکور بود. مافیا پایگاه تلویزیونی‌اش را از دست داد! به طوری که به دستور معاون سیمای رسانه‌ملی تبلیغات مؤسسات کنکوری در شبکه‌های مختلف تلویزیون به نصف کاهش یافت.

بحران مشروعیت کاسبان کنکور

مؤسسات کنکور که سال‌هاست در کشور «تشکیلات موازی با نظام رسمی و حاکمیتی آموزش و پروش» راه انداخته‌اند و تمام همّ و غم آنان افزایش سطح حساسیت‌پذیری به قبولی در کنکور و تمرین تست‌زنی است و نه لزوماً افزایش سطح علمی دانش آموزان.