می‌خواهیم جای خالی عروسک‌های ایرانی را در میان خانواده‌ها پر کنیم

یک هنرمند عروسک‌ساز گفت: فضای مناسبی برای فعالیت هنرمندان عروسک‌ساز فراهم شده است و می‌خواهیم با هم‌افزایی میان فعالان جای خالی عروسک‌های ایرانی را در میان خانواده‌ها پر کنیم.

شادی و نشاط حلقه مفقوده سیستم آموزشی

شادی و نشاط در مدارس به عنوان یکی از نیازهای طبیعی دانش آموزان اگرچه دغدغه مسئولان مدارس و مطالبات دانش آموزان بوده اما چندان به صورت جدی به آن پرداخته نشده اما پخش کلیپی در یک ماه اخیر این موضوع را بار دیگر به صورت جدی مورد بحث گذاشته است.

سرگرم شدن کودکان به چه قیمتی؟

در حالی که سازمان بهداشت جهانی تاکید می‌کند کودکان کمتر از پنج سال، باید مدت زمان کمی را به تماشای تلویزیون اختصاص دهند یا از تلفن همراه و تبلت استفاده نکنند، بسیاری از والدین برای آنکه به خیال خود، امکانات بیشتری در اختیار فرزندانشان بگذارند یا در فضاهای عمومی مثل مترو گریه کودکانشان را بند بیاورند، از این ابزارها استفاده می‌کنند.

ما زیادیم اما زیادی نیستیم

«معلمی یکی از بهترین شغل‌هاست. معلم‌ها با آلودگی و گرد و غبار هوا یا بارش برف تعطیل می‌شوند. سه ماه تابستان کاری ندارند و می‌توانند زمانشان را صرف کارهایی که دوست دارند، کنند. در سفر هم خیالشان راحت است که می‌توانند از امکانات مدارس یا خانه‌های معلم استفاده کنند. دیگر چه می‌خواهند؟» این دیدگاه افراد بسیاری است که معلم نیستند و معتقدند معلم‌بودن شغل خوبی است.

افزایش اضطراب و خودآسیبی در بین دانش‌آموزان انگلیسی

بیش از ۸۰ درصد از معلمان انگلیسی اعلام کرده‌اند که به دنبال افزایش گزارش‌هایی مربوط به تشدید اضطراب، خود آسیبی و حتی موارد خودکشی میان دانش‌آموزان و با حمایت ناکافی مدارس، وضعیت سلامت روان دانش‌آموزان انگلیسی طی دو سال گذشته وخیم‌تر شده است.