کمبود معلم در مدارس کشور /‌ جذب فارغ‌التحصیلان ‌دانشگاه‌ها‌ در آموزش و پرورش

رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش از بازنشستگی ۴۸ هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش خبر داد و گفت: جایگزین آنها در سال تحصیلی جدید از روش‌های گوناگون انجام شده است.

واکنش معاون وزیر آموزش و پرورش به حذف نام شهدا از کوچه‌ها؛ شهدا به ملت ایران‌ عزت دادند

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بریده باید دستی که بخواهد نام شهدا را از کوچه‌هایمان حذف کند گفت: نام کوچه‌هایمان را به نام شهدا مزین کردیم تا زمان گرفتن نشانی منزل بدانیم از جانفشانی شهداست که امروز به مقصود می‌رسیم.

امکان حضور نوآموزان افغانستانی در پیش‌‌دبستانی‌های ایران فراهم شده است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ایران با اشاره اینکه علی‌رغم محدودیت‌ها امکان تحصیل کودکان افغانستانی در مدارس ایران وجود دارد، گفت: از امسال شرایط حضور نوآموزان افغانستانی در پیش دبستانی‌های ایران فراهم شده است.

سند تحول فرومانده در باتلاق نظام متمرکز تعلیم و تربیت

محمود مهرمحمدی می‌گوید: باید غل و زنجیر سلسله مراتب اداری از دست و بال مدیر مدرسه باز شود و به وی اجازه داده شود در راستای برنامه عمل و نقشه راه خود، تلاشش را انجام دهد و در نتیجه، یک شور، هیجان و معرکه‌ای از تنوع ایده‌ها را شاهد خواهیم بود

۱۵ درصد کودکان تهرانی به مهدکودک می‌روند

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۴۶ مهد کودک، ۲۷ روستامهد و ‌۹ مهد حاشیه‌ای در استان تهران مشغول فعالیت هستند، گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته کمتر از ۱۵ درصد از کودکان استان تهران از فرصت حضور در مهدهای کودک بهره مندند.