آموزش وپرورش در آینه رسانه های ۲۲ خرداد ماه

رسانه معلم #به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، روزانه در آموزش و پرورش، از کلاس‌های درس و مدارس تا ستاد، رخدادهای بسیار زیبا، معلمانه و در یک جمله رخدادهای خوب در حال وقوع است. وزارت آموزش و پرورش، روایتگر این اقدامات زیبا است.

دولت سیزدهم ایران را کارگاه مدرسه سازی کرد

وزیر آموزش وپرورش گفت: سرانه فضای دانش آموزی در استان تهران در یک دوره ۳۵ ماهه از ۳ متر و نه دهم به ۴ متر و ۷ دهم رسید یعنی چیزی حدود یک متر مربع به سرانه فضای آموزشی کشور در شهر و استان تهران افزوده شده است.

وي با بیان اینکه در طول دولت آیت الله رییسی بالغ بر۳۰ هزار کلاس درس در قالب بیش از ۷ هزار پروژه آموزشی و پرورشی و فرهنگی ساخته شد که بی سابقه است گفت: روزی حدود ۸ مدرسه در کشور ساخته شده، در تهران روزانه ۳.۵ کلاس درس ساخته شده که این حجم از عمران و آبادانی بی سابقه است.

وی با بیان اینکه رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان داد آن ها به دولت اعتماد کرده اند افزود: کارخیر از مدرسه سازی در کشور شروع شد و به دانشگاه سازی و بیمارستان سازی رسید.

برگزاری رویداد ملی «مدرسه، منزل، تعالی محصل» به‌منظور افزایش مشارکت خانواده‌ها

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بانوان هدف از برگزاری رویداد ملی «مدرسه، منزل، تعالی محصل» را افزایش مشارکت خانواده‌ها در فرایند‌های آموزشی و تربیتی مدارس عنوان کرد و از به‌کارگیری داده‌های این رویداد ملی در سیاست‌گذاری‌های تعلیم و تربیت خبر داد.

تغيير زمان برگزاری آزمون جانمایی سمپاد

آزمون جانمایی ویژه دانش‌آموزان پایه نهم مدارس سمپاد شهر تهران است که تمایل به ادامه تحصیل در پایه دهم غیر از مدارس متناظر خود را دارند.این آزمون ساعت ۱۶ روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.زمان دریافت کارت آزمون روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۲۸ و ۲۹ خرداد از طریق سامانه azmoon.tehranedu.ir است.

ایجاد پویش «سند تحول در کلاس من» ویژه دبیران و هنرآموزان

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: پویش «سند تحول در کلاس من» ویژه دبیران وي گفت: دبیران و هنرآموزان می‌توانند، تدریس و فعالیت‌های کلاسی خود را مبتنی بر اهداف دوره تحصیلی و ساحت‌های ششگانه تعلیم و تربیت، در قالب فیلم و کلیپ با حداکثر حجم ۵۰ مگابایت و حداکثر زمان ۱۵ دقیقه به کارشناسی گروه‌های آموزشی منطقه ارسال کنند

آغاز آزمون‌های غایبین موجه پایه نهم تهران از ۲۹خرداد

برنامه آزمون‌های غایبین موجه نوبت دوم پایه نهم دوره اول متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران اعلام شد.این امتحانات از سه‌شنبه ۲۹ خرداد آغاز می‌شود و ۴ تیر پایان می‌پذیرد.

آغاز ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم از ۱۰ تیر

مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درس پایه‌های اول ابتدایی، آمادگی۱(استثنایی)، اول (استثنایی)، اول مقدماتی(استثنایی) و پایه‌های هفتم و دهم از ۱۰ تیر آغاز می‌شود. همچنین آخرین مهلت ثبت سفارش کتاب درسی برای پایه‌های ‌تحصیلی آمادگی۲ (استثنائی) ، اول۲ (استثنائی)، اول۳ (استثنائی)، اول تکمیلی (استثنائی)، دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم که در اوایل اردیبهشت آغاز شده بود، ۳۱ خرداد تمام می‌شود.همچنين ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ دوره‌های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش‌آموزان استعدادهای درخشان و همچنین کتاب‌های درسی دانش‌آموزان استثنایی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir یا پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش‌ my.medu.ir یا سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی www.irtextbook.ir و برابر جدول تقویم زمانی پیوست انجام و پیرو آن کتاب‌های درسی، بر اساس سفارشات ثبت‌شده در سامانه، توزیع می‌شود.

استاندار تهران:  اجراي۲۳۰پروژه مدرسه‌سازی در دولت سیزدهم

استاندار تهران در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با بیان اینکه امروز اگر بخواهیم زمینه رشد و بالندگی را در کشور اندازه بگیریم باید به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها، به زیرساخت‌های آموزشی توجه کنیم گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در توسعه یافتگی توجه به زیرساخت‌ها است و هم اکنون ما به سرانه آموزشی ۴.۷۴ رسیدیم اما باز از میانگین دنیا فاصله داریم.وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم با حدود ۲۳۰ پروژه اجرایی در حوزه مدرسه سازی حدود ۳۰۰ هزار مترمربع زیر بنا ساخته شده اظهار کرد: وقتی شما خیرین وارد صحنه می‌شوید بدون تعارف عرض می‌کنم که مسئولین اجرایی دولتی قوت می‌گیرند، شما می‌توانید با این کار خیر و ترغیب دیگران برای این کار خیر یک یادگاری از خود بجا بگذارید، انشالله بتوانیم آنچه که وظیفه داریم برای توسعه دانش و زدودن نادانی  تلاش کنیم

اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام ۱۵ هزار نیروی تربیتی تا چند روز آینده

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون استخدام ۱۵ هزار نیروی تربیتی تا چند روز آینده اعلام می‌شود.

آزمون استخدامی مشاغل کیفیت‌بخشی آموزش و پرورش شامل مربی تربیت‌بدنی و سلامت، مربی امور تربیتی و مشاوره، مربی امور تربیتی و سبک زندگی و مشاور، ۱۴ اردیبهشت۱۴۰۳ در سراسر كشور برگزار شد.این آزمون توسط جهاد دانشگاهي با حضور ۴۰۷ هزار داوطلب برگزار شد و مقرر شده است بيش از ۱۹ هزار نفر در چهار رشته شغلی مربی تربیت‌بدنی و سلامت، مربي امور تربیتی و مشاوره، مربي امور تربیتی و سبک زندگی و مشاور در این آزمون پذيرفته شوند.بنا به گفته رئیس سازمان اداری و استخدامی، قرار بود تا نیمه خرداد نتایج آن اعلام و اول مهر این افراد در دستگاه‌های اجرایی مشغول به کار شوند.

انجام فرآیند هدایت تحصیلی به صورت سامانه‌ای در نیمه دوم تیرماه

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره  به موضوع هدایت تحصیلی دانش‌آموزان گفت: تمام تلاش ما این است که نیمه دوم تیرماه که نتیجه تحصیلی اخذ شد، هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اخذ شود و به سمت رشته‌های مورد نظرشان هدایت شوند. هدایت تحصیلی فرایندی دارد که نمره و معدل دانش‌آموزان، آزمون رغبت و توانایی جزو آیتم‌های اثرگذار در این فرآیند است. این آزمون از دانش‌آموزان پایه نهم گرفته می‌شود و در آن ویژگی‌هایی را سنجش می‌کنیم

آغاز ثبت درخواست میهمانی و انتقال دانشجومعلمان‌

شیوه‌نامه میهمانی و انتقال ‌دانشجومعلمان در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ ابلاغ شد. ‌طبق این شیوه‌نامه دانشجومعلمان متقاضی میهمانی و انتقال (تمدید/جدید) باید با اطلاع کامل از شرایط پردیس/واحد تابعه مقصد (رشته، سال ورود، خوابگاه، وضعیت تردد و …) و براساس مفاد و ضوابط مندرج در شیوه نامه میهمانی نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری مدارک خود در سامانه جامع گلستان اقدام کنند.

پایان ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزگاران شهر تهران

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از پایان ارزیابی آزمون استخدامی آموزگاران سال ۱۴۰۳ در شهر تهران خبر داد و گفت:۶۰ گروه تخصصی برای ارزیابی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی در مناطق نوزده گانه شهر تهران فعالیت داشتند.

دانش‌آموزان صاحب استارتاپ می‌شوند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با همکاری معاونت علمی ریاست‌جمهوری استارتاپ‌های دانش‌آموزی ایجاد می‌شود. وي گفت با توافقی که با معاونت علمی ریاست‌جمهوری منعقد کردیم، طرحی ارائه شد که طی آن  استارتاپ‌های دانش‌آموزی ایجاد می‌شود و از این طریق دانش‌آموزان از ابتدا بر اساس علایق و استعدادهای خود در استارتاپ‌ها مشغول به فعالیت می‌شوند.

وی اضافه کرد: در این راستا اولین شتابدهنده در استان‌های سیستان و بلوچستان، تهران و اصفهان را ایجاد کردیم تا دانش‌آموزان علاقه‌مند در این حوزه را مورد حمایت قرار دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *