تشکیلات قوی سیاسی باید تشکیل شوند وبه مردم در جهت انتخاب درست کمک کند.

دکتر گنجی، در هفتمین کنگره کانون تربیت اسلامی فرمودند: «رهبر انقلاب هرساله از انتخاباتی شدن فضای کشور پیشگیری می‌کردند، ولی امسال اولین شخصی بودند که درباره انتخابات صحبت کردند و راهبردهای چهارگانه سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت در انتخابات را ارائه کردند.»

وی افزود: «به همین دلیل، ضروری است که جریان انقلابی به حوزه تحولات انتخاباتی ورود کند و با این تحولات همسو شود، تا بتواند رای حداکثری داشته باشد. زیرا تعداد آرای جریان انقلاب در سالیان گذشته به طور میانگین ثابت بوده و رشد نداشته است.»

گنجی بیان داشت: «در اوایل انقلاب اسلامی، اکثریت مردم، رای دادن را ثواب می‌دانستند که اکنون این اندیشه در اقلیت جامعه پایدار است.»

گنجی به این نکته اشاره کرد که: «مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سبب رفع تهدیدهای دشمنان از کشور می‌شود. انتخابات امسال اهمیت دیگری نیز دارد؛ یا افراد اصلح انتخاب می‌شوند و غلتکی بر جریان اغتشاشات پسا مهسا خواهند بود؛ و یا افراد متناقض و مخالف جریان انقلاب انتخاب می‌شوند که مکمل اغتشاشات خواهند شد. ویژگی بعدی این انتخابات آن است که در فضایی برگزار می‌شود که برای اولین بار، هر سه قوه همسو و هم جریان هستند. و در نهایت افراد کاندید از جریان انقلاب نمی‌توانند ضعف‌های جریان را به طور خیلی چشمگیر بیان کنند. ویژگی دیگر حائز اهمیت انتخابات این است که اولین انتخاباتی است که در دولت دکتر رئیسی برگزار می‌شود و نقش آن معرفی دولت و افکار حاکم بر آن خواهد بود.»

دکتر گنجی همچنین به عوامل افزایش مشارکت مردم در انتخابات اشاره کردند و بیان داشتند: «بعضی موارد در جامعه هستند که سبب افزایش مشارکت مردمی خواهند بود: . اولین مورد که مهم‌ترین است بحث تاثیر حجاب و مواجهه میدانی با آن است‌. بدین صورت که با افراد کم‌حجاب و بی‌حجاب در جامعه چطور برخورد شود. دومین. مورد ی که سبب مشارکت مردم می‌شود، تثبیت قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش آن‌هاست که نقش امیدآفرینی در جامعه خواهد داشت آخرین مورد در جهت افزایش مشارکت مردم، ایجاد فضای رقابت جدی است. نه آن که طوری نمود کند که یک نفر از هر نظر از دیگران برتر است و رقابتی بین آن‌ها وجود ندارد و همان فرد به راحتی رای بیاورد و انتخابات به اتمام برسد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *