خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی کشور محلی برای شکوفا‌کردن استعداد و ظرفیت‌های آنان

اولین خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی کشور با پذیرش و آموزش دانش‌آموزان علاقه‌مند به‌دنبال شکوفاکردن استعدادها و استفاده از ظرفیت نوجوانان برای حل مسائل مختلف است.

دانش‌آموزان نسل امروز و به اصطلاح دهه هشتاد و نودی‌ها در کنار استعدادهای فراوانی که دارند برای شکوفا‌کردن این استعداد و ظرفیت‌ها نیز باانگیزه هستند و در پی فراهم‌شدن زمینه‌ای برای شکوفایی استعداد و بروز ایده و خلاقیت‌هایشان هستند. خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی آینده‌سازان، یکی از مراکزی است که به همین منظور تشکیل شده تا به‌عنوان یک موتور محرک بتواند برای بروز خلاقیت‌ها به دانش‌آموزان کمک کند.

اولین خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی کشور

محمدهادی موسی‌خانی، مدیر اجرایی خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی آینده‌سازان در این باره به پانا گفت: «این خانه به‌عنوان اولین خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی در کشور از سال 1400 فعالیت خود ‌به‌صورت رسمی شروع کرد. ماهیت خانه خلاق یعنی اینکه گروه‌ها و استارت‌آپ‌هایی که علاقه‌مند به شروع و شکل‌دادن کاری هستند جهت هدایت مراحل انجام کار به‌درستی راهنمایی شوند.»

وی اظهار کرد: «این خانه در بخش دانش‌آموزی پیاده‌سازی شد تا دانش‌آموزان علاقه‌مندی که پروژه‌ای دارند و در جشنواره‌های مختلف هم شرکت کرده‌اند اما فقط در حد پروژه باقی مانده و نتوانسته‌اند آن را ادامه دهند، بتوانند از این فضای نوآورانه استفاده کنند، هدایت و راهبری شوند و به آن مسیر درست، هدایت شوند تا بتوانند به سمت تشکیل یا شروع یک استارت‌آپ یا فعالیت مد نظر خود سوق پیدا کنند.»

موسی‌خانی با بیان اینکه در خانه خلاق دانش‌آموزی، خدماتی به دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره اول و دوم پسران و دختران ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: «ما دانش‌آموزان را به سمت ارزش‌آفرینی هدایت می‌کنیم. ارزش‌آفرینی را در حوزه اختراع، نوآوری و کسب‌وکار می‌بینیم و در واقع به دنبال دانش‌آموزی هستیم که علاقه‌مند است در این فضاها قدم بگذارد و شاید حتی نداند که از کجا شروع کند اما خانه خلاق، مسیر را به او نشان می‌دهد.»

مدیر اجرایی خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی آینده‌سازان افزود: «خانه خلاق، دانش‌آموزان علاقه‌مند را شناسایی کرده و راه را به او نشان می‌دهد و حتی در این خانه به دانش‌آموزان می‌گوییم که کدام کلاس برای حضور او مناسب است و از کدام نقطه باید شروع کند. برخی بچه‌ها به دلیل فضای آموزشی که در آن بوده‌اند، قاعدتاً جدا و پیشتاز و پیشگام از بقیه دانش‌آموزان هستند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *