لزوم راه‌اندازی خیرین اشتغال/ رئیس جمهور به جد پیگیر رتبه‌بندی معلمان است

معاون اول رئیس جمهور گفت: بحث رتبه‌بندی معلمان از وعده های انتخاباتی رئیس جمهور بود و اکنون رئیس جمهور به جد این موضوع را دنبال می‌کند و امیدوارم رتبه بندی معلمان به خوبی شکل بگیرد.

لزوم راه‌اندازی خیرین اشتغال/ رئیس جمهور به جد پیگیر رتبه‌بندی معلمان است

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور کهدر مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا و همچنین یاد خیرین مدرسه‌ساز فقید، اظهار کرد: دولت مصمم است و آموزش و پرورش از اهداف اساسی دولت است؛ ما چیزی بالاتر از آموزش نداریم و قدم زدن در این راه، سعادت دنیا و آخرت را دارد.

وی به ذکر خاطره‌ای پرداخت و افزود: اولین باری که محضر رهبر معظم  انقلاب برای ستاد اجرایی فرمان امام(ره) رسیدم، ایشان چندین توصیه داشتند و اولین توصیه ایشان این بود که چقدر خوب است که بتوانیم 1000 مدرسه بسازیم. همین هم شد که در ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بحث مدرسه‌سازی راه افتاد و تا کنون هم ادامه دارد.

مخبر با بیان اینکه در ایام کرونا به غیر از 26 کشور، هیچ کشوری در هیچ شرایطی مدارسش را تعطیل نکرد، گفت: همه مغازه‌ها و مشاغل تعطیل شدند اما مدارس تعطیل نشدند؛ به دلیل اهمیتی که داشت با هر مشقتی که بود، مدارس را تعطیل نکردند. امیدواریم با کمرنگ شدن و از بین رفتن این ویروس منحوس، بتوانیم مدارس را به حالت اول برگردانیم.

وی به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: بحث رتبه‌بندی معلمان از وعده های انتخاباتی رئیس جمهور بود و اکنون رئیس جمهور به جد این موضوع را دنبال می‌کند و امیدوارم رتبه بندی معلمان به خوبی شکل بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه نهضت مهارت آموزی در مدارس شکل بگیرد، گفت: مشکل ما این است که دانش‌آموز پس از فارغ التحصیلی باید به مهارت دست یابد. این موضوع یک نقص است. خوب است جریان مدرسه سازی به سمت مهارت آموزیو بحث‌های فنی‌حرفه‌ای جهت داده شود.

وی بیا اینکه ما کشور را جز با مدیریت و منابع مردم نمی‌توانیم اداره کنیم، افزود: شما خیرین مدرسه‌ساز برای این کار مستندی درست کردید و  بعد از شما خیرین سلامت راه افتاد و خوب است خیرین اشتغال هم در کشور شکل بگیرد. اگر این جریان را در کشور راه بیندازیم تا مردم با نیت خیر بحث اشتغال را راه‌اندازی کنند. چون معیشت مردم جزو اولویت  و هم و غم دولت است.

وی ادامه داد:کشور از امکانات فوق العاده‌ای برخوردار است و در مقابل مشکلات و معضلات، چند 10 برابر امکان راه‌حل داریم.

مخبر با اشاره به امکانات خدادادی کشور از جمله دریا، معادن، نفت و گاز و کشاورزی در استان‌های پر بارش، اظهار: امکانات قانونی خوبی هم در مجلس تصویب شده است. ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت با مشارکت مردم عمل و از خلاقیت آنها استفاده کردند.

وی ادامه داد: دولت در کنار و پشتیبان شماست. خیرین هم محبت کنید حتما کمک هایی که می‌توانیم داشته باشیم به ما بگویید، زیرا ما در جمع شما نیستیم. من وقتی در چنین جمع‌هایی حاضر می شوم تازه می فهمم چه نکاتی وجود دارد که امکان پی بردن به آن در اتاق‌های دربسته و نشسته نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *