حجت‌الاسلام قرائتی: محتوای فرهنگی برای آشنایی دانش‌آموزان با نماز در شاد بارگذاری شود

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در نشست مشترک ستاد اقامه نماز و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: برای تقویت ائمه جماعات مدارس، ضروری است از طریق شبکه آموزش دانش‌آموز(شاد)، محتواهای جذاب فرهنگی در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی گفت: همچنین می‌توانیم  محتواهایی نظیر مهارت‌های معلمی، شیوه‌های دعوت به نماز و تمثیلات را در نظر گرفته و آنها را در اختیار حوزه‌های علمیه نیز قرار دهیم.

 قرائتی با اشاره به اصل بودن نماز گفت: باید اتاق فکری در ستاد اقامه نماز تشکیل شود تا بتواند محتواهای مفید تولید کند در بسیاری از موارد دیده‌ایم که محتواها زیانبار هستند و می‌توانند به جای مفید بودن آسیب برسانند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به ویژگی‌های محتواهای الکترونیک تولیدی خاطر نشان کرد: این محتواها باید پخته‌ترین، شیرین‌ترین، کوتاه‌ترین و سریعترین زمان دسترسی را داشته باشند.

در ادامه جلسه علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:  در حال طراحی نرم افزاری هستیم که ورود اولیا به عرصه فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را فراهم کند در این شرایط سعی شده است مسئله نماز فراموش نشود و یکی از مطالبات در همین شرایط تعیین نقش برای ائمه جماعات مدارس است.

وی با اشاره به اجلاس سراسری نماز که بیست‌ونهمین دوره آن امسال برگزار می‌شود،  گفت: علیرغم نگرانی‌هایی که وجود دارد انشاالله این اجلاس نیز به لحاظ طراحی و اجرا اجلاس خوبی خواهد شد .

 کاظمی با بیان اینکه 8 هزارمحتوا در شبکه شاد تولید شده است که مختص مباحث نماز و عترت است، اظهار کرد: کار  ائمه جماعات مدارس صرفاً برگزاری نماز نیست اینها به عنوان مشاوران مذهبی دانش‌آموزان در اختیار مدارس هستند و با دانش‌آموزان در ارتباط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *