کاندیدای شورای ائتلاف ‌در تبریز: رویکرد مجلس آینده باید اصلاح نظام اقتصادی باشد

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تبریز با بیان اینکه وظیفه مجلس آینده اقدام انقلابی در قبال ناکارآمدی کابینه است، گفت: رویکرد مجلس آینده باید اصلاح نظام اقتصادی باشد.

کاندیدای شورای ائتلاف ‌در تبریز: رویکرد مجلس آینده باید اصلاح نظام اقتصادی باشد / مجلس دهم دچار روزمرگی‌ شد

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به اینکه مجلس یازدهم نخستین مجلس چهل سال دوم انقلاب اسلامی است اظهار داشت: مجلس آینده باید نقشی انقلابی و تحول آفرین در راستای ایجاد تغییر در برخی از برنامه‌های جاری کشور ایفا کند و مجلس آینده هر اندازه قوی‌تر شکل گیرد و گام دوم انقلاب باید با پشتوانه مردمی بیشتر محکم‌تر برداشته شود.

عضو شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان افزود: رویکرد مجلس آینده باید اصلاح نظام اقتصادی، عدالت‌محوری و مقابله با انحرافات اجرایی در کشور باشد که سبب شکل‌‌گیری فقر، فساد و تبعیض شده و یقینا مقابله با رانت‌ها، تبعیض‌ها و مفاسد و مقابله جدی با فقر باید سرلوحه کار مجلس یازدهم باشد.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به اینکه برای عینیت بخشی به گام دوم انقلاب مجلس یازدهم باید راهکارهای عملیاتی در این زمینه داشته باشد، گفت: روزمرگی‌های مجلس دهم منجر به عدم خروجی قابل توجه این مجلس شده و در مجلس آینده باید فراکسیونی راهبردی با حضور جمعی از نمایندگان تشکیل شود تا 10 معضل و مسئله مهم جامعه را پیگیری کرده و اعلام کند که در صدد حل این مشکلات برمی‌آید.

بیشتر بخوانید

وی افزود: اگر برخی وزرا با ناکارآمدی از انجام وظایف خود در خدمت به مردم کوتاهی کنند، مجلس یازدهم نباید از این موضوع چشم‌پوشی کرده و با اقدام انقلابی و تغییر به نفع مردم، وظیفه قانونی خود در قبال اعضای کابینه را انجام دهد.

میرتاج‌الدینی پروژه مسکن مهر را پروژه‌ای موفق دانسته و گفت:  با ساخت دو میلیون مسکن شهری و بازسازی دو میلیون مسکن روستایی تحت عنوان “مسکن مهر”، حدود 16 میلیون نفر از مردم کشور صاحب مسکن شده‌اند که با دارا بودن امتیازهای دولتی بودن اراضی و تسهیلات با سود کم مورد اقبال مردمی قرار گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس آینده باید با اصلاح اشکالات مسکن مهر و قانونی کردن آن، مسکنی تحت عنوان “مسکن انقلاب”  در مجلس آینده تصویب شده و همه دولت‌ها مکلف به اجرای آن باشند نه اینکه توسط وزیر متولی حوزه مسکن “مزخرف” نامیده شود.

نماینده ادوار تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اصلاح نظام بانکی، تصویب برنامه‌های اشتغال‌آفرینی، مبارزه با رانت و مفاسد اقتصادی و پشتیبانی از صنایع پایین دستی در حوزه‌های نفت و گاز، معادن و کشاورزی از جمله این برنامه‌ها است.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *