کاندیدای شورای ائتلاف در یزد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مهم‌ترین اولویتم است

کاندیدای شورای ائتلاف در یزد با اشاره به اینکه نشست‌های هفتگی با مردم محلات یزد را همچنان برگزار می‌کنم گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مهمترین اولویتم برای پیگیری در مجلس است

کاندیدای شورای ائتلاف در یزد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مهم‌ترین اولویتم است / باید به سمت کارآفرینی‌های نو ‌حرکت کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدصالح جوکار با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم، در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: استان و مردم یزد، در حقیقت نقش مهمی را در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بعد از آن در پیشبرد اهداف انقلاب داشتند و همیشه در مسائل مختلف نظام تاثیرگذار بودند به طوری که پیش از انقلاب می بینیم که شهید صدوقی رهبریت جنوب شرق کشور را بر عهده داشت.

وی با بیان اینکه نام یزد همیشه یک برند به حساب می‌آمد گفت: این که یزدی‌ها توانستند بر طبیعت کویر یزد غلبه کرده و آن را به خدمت خود بگیرند و کارهای پرثمری که تمدن ساز است انجام دهند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه یزد، یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک تصریح کرد: یک زمانی همه امکانات برای انسان فراهم است و کاری انجام می دهند ولی اینکه بدون امکانات و در شرایط سخت کارهای عظیمی از جمله کندن قنات به طول 100 کیلومتر و انتقال آب به استان کار بسیار بزرگ و با ارزشی است.

جوکار خاطرنشان کرد: یزدی‌هایی که این گونه معماری و آبادانی را در شرایط سخت گذشته ایجاد کردند امروز هم باید در کشور و جهان نمونه باشد و این نمونه بودن در سایه برخی از اقدامات، فعالیت‌ها و زیرساخت‌هایی است که برای استان یزد فراهم می‌شود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شواری اسلامی در حوزه یزد و اشکذر تصریح کرد: امروز به مرور زمان استان یزد به یک منطقه جغرافیایی بسیار حائز اهمیت در مرکزیت کشور تبدیل شده و به دلیل داشتن راه‌های مواصلاتی خوب، موقعیت ژئوپلوتیکی مناسب، داشتن مردمی سخت کوش، توانمند و نجیب و همچنین منابعی که خداوند متعال در دل این زمین برای یزدی‌ها قرار داده این منطقه را ویژه و مهم کرده است.

تلفیق نجابت، پاکی و تخصص مردم یزد زمینه‌ساز توسعه کشور است

وی با بیان اینکه این که امروز بتوانیم تلفیقی از نجابت، پاکی، علم و تخصص یزدی‌ها و جوان بودن جمعیت استان داشته باشیم، می‌توان گام‌هایی در راستای توسعه پایدار برداشت گفت: من به عرصه انتخابات و نمایندگی پا گذاشتم که بتوانم کمکی به استان کنم که این مسیر را بپیماید و یزد همچنان استانی قوی و تاثیرگذار بر محیط‌های جانبی خود باشد و جایگاه و عظمتی که یزد و یزدی داشته و به عنوان برند شناخته می‌شود را ارتقا ببخشیم.

جوکار خاطرنشان کرد: امروز قطعا نسبت به گذشته که با سختی بسیار زیاد بیش از 100 کیلومتر قنات برای انتقال آب به استان می‌کندند، کار راحت‌تری داریم و قدر مسلم توسعه و پیشرفت استان در سایه این موضوع است که همه منابع زیرساختی برای آن فراهم باشد و آب با توجه به اینکه یک عنصر حیاتی است هم برای ادامه حیات استان و هم برای پیشرفت و توسعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعطیلی خط انتقال آب به یزد اصلا  قابل قبول نیست

معاون پیشین پارلمانی سپاه پاسداران شان مردم یزد در این است که آب برای آنها تضمین و تامین شود تصریح کرد: این اصلا قابل قبول نیست که خط دوم انتقال آب استان تعطیل شود و مجلس می‌تواند این موضوع را از طریق دولت دنبال کند؛ امسال نزدیک به 79 هزار میلیارد در حوزه انتقال آب به کشور در نظر گرفته و قرار است هزینه شود؛ چه خوب که از این مبلغ 1000 میلیارد هم برای انتاقل آب به استان یزد اختصاص پیدا می‌کرد.

وی گفت: دومین موضوع بحث انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان است که آن را هم به صورت جدی باید در بحث سرمایه‌گذاری بخش خصوصی موضوع را دنبال کنیم و اگر بحث فاینانس در وزارت خارجه برطرف شود می‌توانیم این موضوع را هم پیگیری کنیم ولی آنچه مسلم است این که آب حق مسلم مردم یزد است و باید پیگیری شود.

الگوی ارتباط با مردم محلات را همچنان ادامه‌ می‌دهم

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شواری اسلامی در حوزه یزد و اشکذر که در دوران نمایندگی‌اش در مجلس هر چهارشنبه با مردم محلات مختلف یزد دیدار و گفت‌و‌گو می‌کرد، ارتباط نماینده با مردم را یک نکته کلیدی و بسیار مهم دانست و افزود: در نظام جمهوری اسلامی کارگزاران نباید از مردم جدا باشند و لازم است که در کنار مردم و میان آنها و برخواسته از متن مردم باشند؛ کارگزاری که خود را از مردم جدا کرده را نمی‌توان مستحق ماندن در آن پست و سمت دانست.

جوکار تصریح کرد: بر اساس سفارش‌هایی که مولای متقیان به کارگزارانشان داشتند که در بین مردم و همراهشان باشند را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم و بر خود وظیفه می‌دانیم که این موضوع را انجام دهیم.

نماینده‌ای که در میان مردم نیست چطور مشکلات آنها را حل می‌فهمد

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه یزد، یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک با تاکید بر اینکه وظیفه نماینده این است که مشکلات و مسائل مردم را پیگیری کند گفت: اگر کسی در میان مردم نباشد، چطور می‌خواهد مشکلات انها را بفهمد و پیگیری کند؛ پس اصل اول این است که ما در کنار مردم بنشینیم و مشکلاتشان را ببینیم و تا آنجا که امکان دارد این مشکلات را برطرف کنیم.

وی افزود: در دوره قبل به دنبال ایجاد تغییر در خدمت به مردم بودیم و آن هم حضور در محلات به همراه مدیران استانی و شهری و بیان مشکلات مردم و نهایتا تلاش برای رفع این مشکلات با همکاری مدیران استانی بود و مردم هم نمایندگانی برای پیگیری این موضوع انتخاب می‌کردند.

جوکار ادامه داد: قدر مسلم این است که این موضوع نتایج خوبی به دنبال داشت و مردم نسبت به این موضوع رضایت‌مندی داشتند و در دور آینده یکی از برنامه‌های اصلی ما حضور در محلات، شنیدن مشکلات مردم و تلاش برای رفع آن است.

مسئله اقتصاد و معیشت مهمترین موضوعی است که باید برای مردم پیگیری کرد

وی ادامه داد: فردی که وکالت و نمایندگی مردم را بر عهده می‌گیرد، باید شرعا و قانونا مسائل مرتبط با آنها را پیگیری کند و امروز اگر یک اولویت‌بندی در ارتباط با مطالبات مردم داشته باشیم، به این برمی‌گردیم که بیشتر مطالبات در حوزه اشتغال، معیشت و مشکلات مردم است و ما باید در وهله اول ان‌شاالله یک ثبات اقتصادی کشور ایجاد کنیم چرا که بالا رفتن قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی به مردم و اقتصاد کشور صدمات جدی وارد می‌کند و دارایی‌های مردم را از بین می‌برد.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه یزد، یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک تصریح کرد: در این راستا نخستین اتفاقی که رخ می دهد شکاف طبقاتی است که شاهد هستیم به گونه‌ای که از سال 91 تا پایان سال 97 وقتی به ضریب جینی نگاه کنیم متوجه می‌شویم که 6 صدم درصد افزایش شکاف طبقاتی داریم، یعنی اگر در سال 91 معادل 37 صدم درصد بوده، الان به 43 صدم درصد رسیده است و یک عده‌ای غنی‌تر و یک عده‌ای فقیرتر شده‌اند پس مسئله اولی که باید در نظر داشته باشیم بحث اقتصادی مردم است.

مشکل اشتغال یزد با توجه به صنایع دانش بنیان و های تک برطرف می‌شود

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره نهم با بیان اینکه موضوع بعدی بحث آب استان یزد است و مشکلات و کمبودهایی که استان یزد دارد که باید با جدیت دنبال شود تصریح کرد:  در حوزه اشتغال باید به سمت کارآفرینی‌های نو و صنایع دانش بنیان حرکت کنیم، با توجه به زیرساخت‌هایی که ما در حوزه فناوری اطلاعات و آی‌سی‌تی در استان داریم، باید با جدیت تلاش کنیم که در این حوزه زمینه اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را فراهم کرد.

جوکار با تاکید بر اینکه دولت الکترونیک در صورتی که محقق می‌شد می‌توانست مشاغل بسیار زیادی ایجاد کند گفت: در پایان پاییز امسال نرخ بیکاری یزد به بالای 13 درصد رسید و به جایگاه ششم و هفتم کشور در ارتباط با نرخ بیکاری رسیده‌ایم؛ موضوعی که به هیچ عنوان نمی‌توان برای استان یزد قبول کرد چرا که یزد پیش از این کمترین آمار بیکاری کشور را داشته است.

اشتغال استان یزد باید متناسب با نیازهای استان باشد

وی افزود: ما باید بحث اشتغال را به گونه‌ای جلو ببریم که متناسب با نیازهای جوانانمان باشد، امروز عمده بیکاران استان یزد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که ما به واسطه آنکه نتوانستیم برای آنها شغل ایجاد کنیم و صنایع ما نسبت به اغنای آنها پاسخگو نبودند باید به سمت صنایع های تک برویم چرا که هم با شرایط استان و نخبگانمان همخوانی دارد و هم ثروت افزوده بیشتری به دنبال دارد.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه یزد، یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک گفت: توسعه پارک علم و فناوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان که همه آنها از جوانان یزد هستند را یکی از مهمترین برنامه هایش برای دوران نمایندگی مردم یزد و اشکذر دانست و تصریح کرد: در حوزه ارائه خدمات از طریق آی تی هم نکته مهمی است که با توجه به ظرفیت بسیار بالای یزد می تواند به سطح کشور خدمات بسیار گسترده ای ارائه کند.

وی تصریح کرد: در حوزه پزشکی و خدمات درمانی هم با توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهایی که داریم و درمانگاه‌ها، مراکز پزشکی و بهداشتی و درمانی هم می‌توان توسعه بسیار خوبی داشت و زمینه لازم را برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به وجود آورد.

قاچاق ضربه سنگینی به صنعت پوشاک زده / ایجاد شهرک‌ها و کارگاه‌های پوشاک یزد را قطب پوشاک کشور می‌کند

وی به سابقه نساجی استان یزد اشاره کرد و گفت: یزد در گذشته ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه نساجی داشته و الان هم از جایگاه خوبی برخوردار است ولی در حوزه تولید منسوجاتی از جمله پوشاک، الان متاسفانه میلیاردها دلار پوشاک قاچاق روانه بازار می‌شود و سبب ضربه سنگین به اقتصاد کشور می‌شود.

جوکار با بیان اینکه باید با جدیت جلوی قاچاق را گرفت گفت: ما می‌توانیم با ایجاد کارگاه هایی و حتی ایجاد شهرک پوشاک، به این صنعت کمک بسیار بزرگی داشته باشیم و هم هنرمندان زیادی در این عرصه داریم که به کار گرفته می شود و هم نیروی کار خوبی در این بخش هست و یزد را به قطب پوشاک کشور تبدیل کند، زمینه‌سازی لازم این موضوع را نمایندگان می‌توانند با پیگیری‌های خود فراهم کنند.

جوکار گفت: نکته مهم این است که ما یک مقدار جهت توسعه را تغییر دهیم، روندی که الان داریم به پیش می‌بریم درست نیست و ما همچنان با روند سنتی در حال حرکت هستیم در حالی که اگر این روند را قدری اصلاح کنیم، می‌توانیم به جایگاه خوبی برسیم و به پیشرفت و توسعه دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه امروز هر قشری که در جامعه داریم در وهله اول نیاز به مسکن دارند گفت: همه اقشار از جمله کارگران و جوانان امروز به مسکن نیاز دارند به علاوه اینکه ایجاد رونق در بازار مسکن بالاترین میزان اشتغالزایی در کشور را ایجاد می‌کند، همین موضوع رونق اقتصادی بسیار خوبی در استان ایجاد می‌کند.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه یزد، یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک تصریح کرد: اگر همین زمین‌های دولتی که داریم را به صورت رایگان به مردم واگذار کنیم و آنها خودشان اقدام به ساخت مسکن کنند، موضوع بسیار کارگشا و راهگشاست و در بحث اقتصاد و اشتغال هم ایجاد رونق بسیار زیادی می‌کند و امیدوارم بتوانیم با ارائه طرح‌ها و پیگیری جدی آنها از مرکز در این چهار سال خدمت خوبی برای استان داشته باشیم.

حضور پرشور در انتخابات بزرگترین انتقام خون سردار سلیمانی از دشمن است

معاون پیشین پارلمانی سپاه پاسداران در ارتباط با تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور مردم در دوره‌های مختلف انتخابات، نقش بسیار مهمی در ایجاد سرمایه‌های اجتماعی برای انقلاب، نظام و کشور دارد و دشمن در حال تلاش است که چنین اتفاقی نیفتد ولی مردم ما تا الان خلاف این موضوع را ثابت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: حضور حداکثری مردم می‌تواند انتقام خون سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به دنبال داشته باشد و بزرگ‌ترین سیلی که می‌توانیم برای انتقام‌گیری به آمریکا بزنیم، حضور گسترده و فعال ما در انتخابات است تا یک مجلس قوی شکل بگیرد.

ایران با اقتصاد و فرهنگ قوی نیازمند مجلس کارآمد، قوی و انقلابی است / عدم مشارکت حداکثری در انتخابات سبب تشکیل مجلس ضعیف می‌شود

جوکار بیان کرد: ما اگر ایران قوی با اقتصاد و فرهنگ قوی بخواهیم باید بتوانیم یک مجلس قوی، کارآمد و انقلابی هم داشته باشیم و این موضوع در سایه حضور گسترده، فعالانه مردم در انتخابات است.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه یزد، یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک تصریح کرد: نکته دیگر این است که مردم امروز از مسائل اقتصادی، معیشتی، تورم و رکود بازار، گرانی‌ها و موارد مختلف دیگر گلایه دارند و اعتقاد دارم اگر بخواهیم مسائل و مشکلات را حل کنیم نباید کنار بنشینیم بلکه باید در راستای حفظ منافع خودمان هم که شده، مجلس قوی و کارآمدی را شکل دهیم که مشکلات و تنگناها را حل کنیم.

مجلس با اشتباهات مسئولان و فساد با تحکم برخورد کنند

وی ادامه داد: مسیر کشور بسته نیست ولی به شرط اینکه مجلس پرقدرت ایجاد شود و این مجلس با فساد و رانت و کسانی که به دنبال فساد و رانت هستند با تحکم برخورد کنیم و اگر واقعا مسئولی در کشور تصمیمی گرفت که به نفع مردم نبود، مجلس با تحکم با این موضوع برخورد کند.

جوکار با تاکید بر اینکه شاهد آن هستیم که بالای 600 هزار معوقات بانکی داریم تصریح کرد: اگر این معوقات به شبکه بانکی بازگردد می‌توان بیش از شش میلیون شغل در کشور ایجاد می شود و مجلس قوی باید در صورتی که افرادی هزاران میلیارد وام گرفته‌اند و معوقه کردند، طرحی را فراهم کند که به گونه‌ای زمینه بازگرداندن این معوقات فراهم کنیم.

جوکار ادامه داد: انجام این موارد وقتی تحقق پیدا می‌کند که مردم به طور جد پای صندوق‌های رای بیایند و رای دهند تا این مجلس به گونه‌ای تشکیل شود که پشتوانه محکم آرای بالای مردمی را داشته باشد چرا که مجلس شکل گرفته با آرای پایین مجلس ضعیفی خواهد بود و مجددا مردم با این موضوع مواجه می‌شوند که بعضا دست در جیب آنها برود و به ناحق سفره مردم کوچکتر شود.

انتهای پیام/781/ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *