بی‌خانمانی ۱.۵ میلیون دانش‌آموز آمریکایی فقط در یک سال!

گزارش مقامات آمریکا نشان می‌دهد بیش از ۱.۵ میلیون دانش آموز تنها در سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بی‌خانمانی را تجربه کرده‌اند.

بی‌خانمانی 1.5 میلیون دانش‌آموز آمریکایی فقط در یک سال!

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ تعداد دانش‌آموزان مدارس دولتی آمریکا که بی‌خانمانی را تجربه کرده‌اند، در 3 سال گذشته 15 درصد افزایش یافته و نسبت به یک دهه گذشته به بیشترین میزان خود رسیده  است. 

پایگاه خبری “گاردین” در گزارشی نوشت، براساس مطالعه “مرکز ملی آموزش بی‌خانمانان” آمریکا، بیش از 1.5 میلیون دانش‌آموز در سال تحصیلی 2017-2018 بی‌خانمانی را تجربه کرده‌اند؛ بر اساس این گزارش ایالت “کالیفرنیا” با 263 هزار کودک مدرسه‌ای بی‌خانمان در رتبه نخست قرار دارد. 

“جرج هنکوک” مدیر این مرکز در مصاحبه با گاردین گفت: «سال تحصیلی 2017-2018 از این لحاظ بدترین سال نسبت به سال 2004 بوده است که ما در سراسر آمریکا مشاهده می‌کنیم.»

طبق گزارش اعلام شده، اکثر دانش‌آموزان آمریکایی که در سنین 12 تا 18 سالگی هستند، به دلیل از بین رفتن مسکن اولیه یا مشکلات اقتصادی آمریکا مجبور به ماندن در کنار دوستان یا اقوام خود شدند؛ بیش از 182 هزار دانش‌آموز گزارش داده‌اند در پناهگاه‌ها، مسکن انتقالی و پرورشگاه‌ها زندگی می‌کنند. 

داده‌های اعلام شده نشان می‌دهد دانش‌آموزانی که در شرایط نامشخص مانند معابر اصلی و خیابان‌ها زندگی می‌کنند، با افزایش 137 درصدی به بیش از 102 هزار نفر رسیده است! 

تعداد دانش آموزان بی‌خانمان جدید نشان‌دهنده یک افزایش جدی‌تر در جمعیت بی‌خانمان‌ها نسبت به تخمین‌های وزارت “مسکن و شهرسازی و توسعه” آمریکا در سال 2019 است؛ ارزیابی سالانه بی‌خانمان‌ها در سال 2019 نشان داد که جمعیت بی‌خانمان‌ها در سراسر کشور با 3 درصد افزایش به بیش از 567 هزار نفر رسیده و بیش از 107 هزار نفر زیر 18 سال دارند.

دانش‌آموزانی که به عنوان جوانان بی‌خانمان شناخته می‌شوند، 8.6 درصد از کل جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند‌؛ به این معنی که اکثر دانش آموزان بی‌خانمان در کنار خانواده خود حضور ندارند! 

به گفته کارشناسان، بی خانمانی می‌تواند  به شدت بر رشد و توانایی یادگیری دانش آموزان تأثیر بگذارد؛ این مطالعه نشان داد در طی یک سال تحصیلی، تنها حدود 29 درصد دانش آموزانی که بی‌خانمان را تجربه کرده‌اند، مهارت تحصیلی را در خواندن کسب کرده‌اند و کمتر از 26 درصد مهارت در علم را فرا گرفته‌اند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *