آموزش و فراگیری زبان انگلیسی به شیوه آنلاین

در دنیای کسب‌وکارهای نوین، آموزش زبان انگلیسی به‌صورت آنلاین بدون محدویت‌های زمان و مکان یکی از شیوه‌های جذب مخاطب است.

آموزش و فراگیری زبان انگلیسی به شیوه آنلاین

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کسب و کارهای نوین در دنیای امروز از روش‌های ارائه خدمات به مشتریان است، در همین عرصه استفاده از فضای مجازی برای ارائه خدمات آسان و بدون محدودیت به مخاطبان یکی از روش‌های مهم در بازار است.

در دنیای پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی، تمام معادلات در حال تغییر است و حالا آموزش زبان انگلیسی هم از طریق فضای مجازی امکان‌پذیر است، تا پیش از این فراگیری زبان‌های خارجی در چارچوب خاص و با حضور در آموزشگاه‌ها و کلاس‌های خصوصی حضوری انجام می‌شد اما حالا آموزشگاه‌هایی شکل گرفته‌اند که در بستر فضای مجازی بدون محدودیت زمان و مکان به مخاطبان خود ارائه خدمات می‌دهند.

محسن ضیایی جوان کم سن و سالی است که جرقه تأسیس آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی حدود دو سال قبل در ذهن او زده شد و حالا موفق شده است تا این ایده خود را در عرصه عمل محقق سازد و حدود 200 زبان‌آموز نیز از خدمات آموزشگاه مجازی 24Talk در زمینه آموزش زبان انگلیسی بهره می‌برند.

محسن ضیایی درباره آموزش زبان انگلیسی به شیوه آنلاین می‌گوید: هدف اصلی آموزشگاه مجازی 24Talk تبدیل آموزش سنتی زبان انگلیسی به آموزش مدرن است اما ایده فراگیری زبان انگلیسی به شیوه مجازی از آنجا در ذهن من شکل گرفت که برای یادگیری زبان انگلیسی به آموزشگاه‌های مختلفی مراجعه و با اینکه زمان زیادی را برای رفت و آمد صرف می‌کردم در نهایت نتیجه مطلوبی نمی‌گرفتم.

وی می‌گوید: با جست‌وجو در فضای مجازی، نمونه خارجی یک آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی را مشاهده کردم، این آموزشگاه‌‌ها زبان‌آموزانی را از کشورهای مختلف جهان جذب کرده بودند، همین باعث شد تا من نیز یادگیری زبان انگلیسی را از طریق یکی از این آموزشگاه‌های مجازی ادامه دهم.

ضیایی ادامه می‌دهد: فراگیری زبان انگلیسی به صورت مجازی، این ایده را در ذهنم ایجاد کرد تا آموزشگاه آنلاین آموزش زبان انگلیسی را در ایران ایجاد کنم و از شکل‌گیری ایده تا شروع نخستین کلاس آموزشگاه مجازی 24Talk هشت ماه زمان برد.

زبان‌های خارجی ,

اما آموزش زبان انگلیسی به صورت مجازی چه ویژگی‌هایی دارد و در این روش نوین شیوه برگزاری کلاس‌ها به چه صورت است؟؛ او در همین‌ باره می‌گوید: کلاس‌ها در آموزشگاه مجازی به صورت آنلاین برگزار می‌شود البته اساتید در محل آموزشگاه حضور دارند اما زبان‌آموزان در هر مکانی که هستند “خانه یا محل کار” از طریق فضای مجازی با استاد ارتباط برقرار می‌کنند و آموزش زبان در فضای مجازی اتفاق می‌افتد البته کلاس‌ها به شیوه خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می‌شود، کلاس‌های نیمه خصوصی بدین شکل است که زبان‌آموزی دیگر که هم سطح فرد باشد در کلاس مجازی او حضور دارد.

بیشتر بخوانید

ضیایی ادامه می‌دهد: تعداد جلسات، ساعت کلاس‌ها و انتخاب اساتید در آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی 24Talk در اختیار افراد است و برای آشنایی بیشتر و جلب اعتماد مخاطبان، برگزاری یک جلسه کلاس رایگان برای زبان‌آموزان در نظر گرفته شده است.

او جلب اعتماد مخاطبان را یکی از چالش‌های مهم آموزش آنلاین زبان انگلیسی می‌داند و در این باره می‌گوید: یکی از چالش‌های پیش روی ما جلب اعتماد زبان‌آموزان است، معتقدیم کلاس‌های آنلاین سطح بالاتری را نسبت به کلاس‌های حضوری دارند اما انتقال این باور قدری دشوار است، متأسفانه برخی افراد به اسم کلاس‌های آنلاین آموزش زبان انگلیسی، فعالیت‌های دیگری انجام می‌دهند یعنی ویدیوهای ضبط شده را به اسم کلاس آنلاین معرفی می‌کنند، همین اقدامات به فعالیت ما نیز ضربه زده است، بسیاری از افراد وقتی به سایت 24Talk وارد می‌شوند تصور می‌کنند کلاس آنلاین همانند همان ویدیوهای ضبط شده است، متأسفانه اعتماد به کلاس زبان مجازی کمرنگ است بنابراین یکی از راهکارهای ما جلب اعتماد مخاطبان است.

زبان‌های خارجی ,

اما آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی قادر به ارائه خدمات متنوع به مخاطبان خود خواهد بود؟ در این رابطه مؤسس آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی24Talk می‌گوید: ابتدا کار خود را با 4 دوره آغاز کردیم اما هم‌اکنون کار خود را با حدود 12 دوره ادامه می‌دهیم از جمله دوره آیلتس، آموزش آنلاین زبان به کودکان و دوره شرکت‌ها و سازمان‌ها، که این دوره به تازگی در دوره‌های آکادمی اضافه شده است با این دوره می‌توان پتانسیل پرسنل شرکت یا سازمان را شکوفا کرد.

او درباره آموزش زبان انگلیسی به کودکان بیان می‌کند: ابتدا تصور نمی‌کردیم آموزش آنلاین زبان انگلیسی مناسب کودکان باشد بنابراین کار خود را با گروه نوجوانان، بزرگسالان و دوره مهاجرت شروع کردیم اما با توجه به درخواست‌هایی که داشتیم دوره کودکان طراحی شد که ویژه گروه سنی بالای 7 سال است، جالب است بدانید که به تازگی درخواست برگزاری دوره‌ آموزش مجازی زبان انگلیسی برای کودکان کمتر از7 سال را هم داشتیم و هم‌اکنون کودک 5 ساله‌ یکی از مخاطبان ما در این بخش است و همین مسئله باعث شد تا به فکر طراحی دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی به کودکان کمتر از 7 سال باشیم البته آموزش به کودکان روش‌های خاص خود را دارد همراه با شعر،‌ آواز، کتاب‌ها و اساتید خاص.

به گفته ضیایی آیلتس یکی دیگر از دوره‌های آموزش مجازی زبان انگلیسی است که دقیقاً براساس آزمون آیلتس طراحی شده و دپارتمان جداگانه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کنند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی محدودیت‌های مکانی را شکسته و حالا آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی 24Talk مخاطبان مختلفی از سراسر ایران حتی از دورترین نقاط کشور دارد، به گفته مؤسس این آموزشگاه، مخاطبانی از ایذه و جم تا بستک و داراب داریم و با توجه به اینکه آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین است، تبلیغات خود را به صورت آنلاین طراحی کردیم یعنی افراد با سرچ برخی کلمات کلیدی آموزشگاه زبان انگلیسی 24Talk را پیدا می‌کنند و وارد سایت می‌شوند همچنین تمام مراحل ثبت نام به صورت آنلاین انجام می‌شود.

به گفته او بیش از 55 درصد زبان‌آموزان از شهرستان‌ها هستند که کتاب‌های مورد نیاز آنها نیز از سوی آموزشگاه به صورت رایگان ارسال می‌شود.

ضیایی به مخاطبان خارج از کشور هم اشاره می‌کند و می‌گوید: از آنجایی که محدودیت زمان و مکان در آموزش آنلاین زبان انگلیسی وجود ندارد از میان ایرانیان خارج از کشور نیز زبان‌آموز داریم از کشورهایی همچون ترکیه، استرالیا،سوئد، کویت، عمان و … و در مجموع بیش از 200 زبان آموز داریم که کلاسهای آنها به صورت مجازی در حال برگزاری است.

زبان‌های خارجی ,

اما جالب است بدانید که در آموزشگاه زبان 24Talk بیش از 20 نفر فعالیت می‌کنند و آنگونه که مدیر این مجموعه بیان می‌کند: یک تیم فنی متشکل از دو بخش برنامه نویسی و تولید محتوا حضور دارند و برای انتخاب اساتید آموزش زبان انگلیسی، با 100 نفر مصاحبه کرده‌اند و پس از گرفتن آزمون و تست تدریس آنلاین، تعدادی را انتخاب کردند که هم‌اکنون به عنوان اساتید آنها در حال فعالیت هستند و برای این گروه نیز آموزش‌هایی برگزار شد تا با تفاوت‌های آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش حضوری آشنا شوند.

شاید هزینه فراگیری زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد مهم باشد و این تصور وجود داشته باشد که هزینه آموزش آنلاین بالاتر از آموزش حضوری است اما مؤسس آموزشگاه مجازی زبان انگلیسی 24Talkدراین باره می‌گوید: هزینه کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی نسبت به کلاس‌های حضوری به مراتب پایین‌تر است. هزینه کلاس‌ها بستگی به این دارد که فرد چند جلسه کلاس انتخاب می‌کند هزینه هر جلسه خصوصی 50 هزار تومان و نیمه خصوصی 25 هزارتومان و هر جلسه 50 دقیقه است. مرکزی را گذاشته‌ایم تا اگر اساتید و شاگردان مشکلی داشتند، پشتیبانی شوند همچنین در گذشته اگر کلاس‌ها از سمت زبان آموز کنسل می شد جایگزین نداشت اما هم اکنون به هر دلیل کلاس‌ها را کنسل کنند آن را جایگزین خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *