حاجی میرزایی مطرح کرد آغاز عملیات اجرایی طرح شهاب از هفته آینده

آغاز عملیات اجرایی طرح شهاب از هفته آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح شهاب را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع کردیم و در هفته آتی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه هیأت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان که در دفتر وزیر برگزار شد، با اشاره به اینکه برای رسیدن به وضع مطلوب تلاش می‌کنیم تا بودجه آموزش و پرورش مورد توجه بیشتری قرار گیرد، اظهار کرد: طرح شهاب را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع کردیم و در هفته آتی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و امیدواریم کیفیت آن بهتر شود چراکه از اهداف آموزش‌وپرورش توسعه طرح شهاب است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای حفظ رابطه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان و با حفظ جایگاه قانونی غیردولتی باشگاه از سازمان امور اداری خواهیم خواست که چگونگی امکان برقراری ارتباط و هماهنگی با سازمان را تعیین کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه هیأت امنای سازمان مرجع مشورتی اساسنامه باشگاه دانش‌پژوهان جوان است، گفت: در حال حاضر سازمان مسئولیت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری امور آموزشی و پرورشی مربوط به دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان را دارد و باشگاه مجموعه‌ای تخصصی در کنار سازمان است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمایز تصدی و سیاست‌گذاری برای سازمان و باشگاه در نظر گرفته شود، گفت: باید دو رویکرد را از هم تفکیک کنیم؛ رویکرد اول اینکه هر کاری در مورد استعدادهای برتر انجام می‌دهیم منحصراً سیاست‌گذاری، نظارت، برنامه‌ریزی و پشتیبانی بر عهده سمپاد باشد.

در ادامه این نشست فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اظهار کرد: در اساسنامه جدید باید چهار شخص حقیقی به مجموعه علمی هیات امنا افزوده گردد.

مهاجرانی با اشاره به ساختار پیشنهادی برای سازمان، اظهار کرد: نمی‌خواهیم ساختار سازمان بزرگ شود و طبق اساسنامه‌ای که داده‌شده است باشگاه دانش‌پژوهان جوان باید به‌صورت غیردولتی و هیأت امنایی اداره شود.

وی افزود: اساسنامه باشگاه دانش‌پژوهان جوان باید پس از تأیید در هیأت امنا تا دو ماه دیگر به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

مهاجرانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه سمپاد فقط دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان موردتوجه قرار می‌گیرد اما در باشگاه دانش‌پژوهان جوان تمامی دانش آموزان مدنظر هستند. کد خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *