واریز سری اول سرانه مدارس شبانه‌روزی از هفته آینده

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سرانه غذایی دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی کمتر از 5 هزار تومان است، گفت: از هفته آینده سری اول سرانه مدارس شبانه‌روزی واریز می‌شود.

واریز سری اول سرانه مدارس شبانه‌روزی  از هفته آینده

به گزارش گروه آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در سفر به استان هرمزگان با بیان اینکه نتایج آزمون استخدامی فرهنگیان از نیمه دوم دی‌ماه سال جاری اعلام می‌شود، گفت: مطابق اعلام سازمان سنجش کشور، دو برابر ظرفیت پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی فرهنگیان از 15 دی‌ 98 اعلام می‌شود که آموزش‌ و پرورش تعداد 18 هزار 95 نفر سهمیه استخدام دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس اسامی اعلام‌ شده از سوی سازمان سنجش، افراد را وارد فرایند مرحله گزینش و تأیید نهایی می‌کنیم و قبول‌شدگان به دوره‌های آموزشی معرفی می‌شوند تا برای مهر سال آینده وارد چرخه آموزش در مدارس شوند.

الهیار ترکمن با بیان اینکه 360 هزار دانش‌آموز کشور در مدارس شبانه‌روزی مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: فراهم آوردن امکانات رفاهی این دانش‌آموزان از اولویت‌های آموزش‌ و پرورش است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: علی‌رغم همه محدودیت‌های مالی آموزش‌ و پرورش، در تلاش هستیم تا از همه منابع در دسترس برای بهبود وضعیت مدارس شبانه‌روزی و تأمین سرانه غذایی و رفاهی آنها بهره ببریم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته توانستیم 300 میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه‌ها را به سمت مدارس شبانه‌روزی سوق دهیم و در طرح معیشتی نیز امیدواریم که بتوانیم سهمیه خوبی برای این مدارس بگیریم.

الهیار ترکمن با بیان اینکه سرانه غذایی دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی کمتر از 5 هزار تومان است، بیان داشت: 300 میلیارد تومان از اعتبارات وزارت آموزش‌ و پرورش مختص مدارس شبانه‌روزی است که با هماهنگی‌های انجام‌ شده با سازمان برنامه‌ و خزانه کل کشور، از هفته آینده سری اول سرانه مدارس شبانه‌روزی واریز می‌شود و تا قبل از سال نیز بخش عمده‌ای از سرانه مدارس شبانه‌روزی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *