30 درصد زمان آموزش در مدارس از دست می‌رود

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: 30 درصد زمان آموزش در مدارس از دست می‌رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در کلاس‌های ما به جای اینکه 50 دقیقه برای هر یک ساعت آموزشی در دوره متوسطه اجرا شود؛ دو ساعت به یک جلسه تبدیل می‌شود و گاهی به 75 تا 80 دقیقه کاهش می‌یابد گفت: در واقع به جای اینکه 33 هفته آموزشی داشته باشیم در عمل فقط 28 هفته اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم درباره زمان مصوب آموزش و پیشنهاد افزوده شدن 1.5 ماه به سال تحصیلی که اخیرا از سوی برخی کارشناسان مطرح شد اظهار کرد: در حال حاضر عدم اجرای زمان مصوب فعلی آموزش محل چالش و اشکال است و باید پیگیری کنیم که اصلاح شود.

وی افزود: پیشنهادهایی چون اضافه شدن روزهایی به کل زمان آموزش چندان قابل اعتماد و قابل پیگیری برای در نظر گرفتن به عنوان سیاست عملیاتی کوتاه مدت نیست.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه زمان مصوب آموزش به علت مضیقه‌هایی که ما در زمینه فضای آموزشی در برخی مدارس داریم و به علت قصور در اعمال مدیریت درست در برخی مدارس دچار آسیب می‌شود گفت: گاهی تا 30 درصد زمان آموزش اجرایی نمی‌شود.

ذوعلم ادامه داد: در کلاس‌های ما به جای اینکه 50 دقیقه برای هر یک ساعت آموزشی در دوره متوسطه اجرا شود؛ دو ساعت به یک جلسه تبدیل می‌شود و گاهی به 75 تا 80 دقیقه کاهش پیدا می‌کند و به جای اینکه 33 هفته آموزشی داشته باشیم در عمل فقط 28 هفته اجرا می‌شود که خود مشکلاتی را برای تدریس باکیفیت کتاب‌های درسی ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *