افزایش قیمت بنزین می‌تواند کاتالیزور ترک تحصیل دانش‌آموزان مناطق محروم باشد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت بنزین باعث افزایش هزینه‌های رفت‌وآمد دانش‌آموزان و معلمان روستایی و عشایری شده است و باید مراقب بود این افزایش هزینه به عنوان کاتالیزور برای ترک تحصیل اقدام نکند!

افزایش قیمت بنزین می‌تواند کاتالیزور ترک تحصیل دانش‌آموزان مناطق محروم باشد

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تأثیر افزایش قیمت بنزین در وضعیت رفت‌وآمد دانش‌آموزان و معلمان مناطق محروم به مدرسه اظهار‌ کرد: در استان سیستان‌وبلوچستان به دلیل پراکندگی زیاد و دور بودن مسیرها، افزایش قیمت بنزین در بالا رفتن هزینه‌های حمل‌ونقل دانش‌آموزان و معلمان روستاها تأثیر مشهودی خواهد داشت.

وی افزود: به‌دلیل آنکه در تمام روستاها مدرسه وجود ندارد، دانش‌آموزان از روستاهای مختلف به مدرسه‌ای که در روستای دیگر قرار دارد می‌روند؛ هم‌اکنون با تغییر قیمت بنزین، هزینه‌های رفت‌وآمد آنها افزایش می‌یابد و این نگرانی وجود دارد که این مسئله در نهایت منجر به ترک تحصیل شود!

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدت‌هاست سرویس حمل‌ونقل برای دانش‌آموزان روستایی تأمین نیست، گفت: این دانش آموزان با خودروهای گذری به مدرسه می‌روند که در طول سال تحصیلی هم اخباری از تصادفات در مسیر رفت‌وآمد به مدرسه می‌شنویم.

یارمحمدی متذکر شد: این وضعیت برای معلمان هم وجود دارد، برخی برای تدریس باید به روستا بروند و گاه در روز تا 200 کیلومتر مسیر برای رفت‌و‌برگشت طی می‌کنند، در این میان برخی معلمان خرید خدمات آموزشی هستند که حداقل حقوق را با چندین ماه تأخیر دریافت می‌کنند، هم‌اکنون هزینه‌های آنها برای تردد به مدرسه افزایش یافته است که می‌تواند به لحاظ معیشتی وضعیتشان را حادتر کند.

بیشتر بخوانید

وی افزود:‌ انتظار می‌رود آموزش‌وپرورش طی مذاکره با دولت، تدبیری را برای دانش‌آموزان و معلمان روستایی بیندیشید، این برنامه‌ریزی‌ها باید از قبل انجام می‌شد و اطلاعات کامل افراد مشمول جمع‌آوری و برای حمایت از آنها راهکاری اتخاذ می‌شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شواری اسلامی گفت: متأسفانه این گروه از دانش‌آموزان فراموش شده‌اند، سیستان‌وبلوچستان بیشترین حجم بازمانده از تحصیل را دارد، افزایش هزینه‌های رفت‌وآمد به مدرسه می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور برای ترک تحصیل باشد، نباید از آن غافل بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *