حضور ۵۰۰۰ دانش‌آموز همدانی در اردوهای راهیان نور

مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان از اعزام ۵۰۰۰ دانش‌آموز این استان تا پایان سال جاری به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا،‌ مهدی بابایی‌فر با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان‌نور در این استان بیان کرد: تاکنون حدود ۳۰۰۰ دان شآموز دختر و پسر همدانی از یادمان های دفاع مقدس در غرب کشور بازدید کرده‌اند. همچنین تا پایان سال پس از اتمام امتحانات مقطع دبیرستان حدود ۲۵۰۰ دانش آموز پسر به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اعزام سه‌هزار دانش‌آموز دختر همزمان با هفته بسیج به مناطق عملیاتی جنوب کشور آغاز شد، گفت: دانش‌آموزان به مدت سه روز از مناطق عملیاتی والفجر ۸، کربلای ۴، شلمچه، معراج شهدا و یادمان فتح‌المبین بازدید خواهند کرد. اعزام دانش آموزان دختر یک روز درمیان و در هر مرحله به تعداد ۳۰۰ نفر با چند دستگاه اتوبوس انجام می شود و در هر اتوبوس راویان دفاع مقدس و روحانی حضور دارند.

بابایی‌فر با بیان اینکه رزمایشی در اردوگاه شهید مسعودیان همزمان با ورود دانش آموزان به این اردوگاه اجرا می‌شود ادامه داد: هزینه اعزام هر دانش آموز به مناطق عملیاتی ۱۷۰ هزار تومان است که ۶۰ هزار تومان آن توسط دانش آموز پرداخت شده و مابقی توسط آموزش و پرورش و سپاه تامین می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *