مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر: همه دانش‌آموزان نمی‌توانند در موضوعات آموزشی موفق باشند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: همه دانش آموزان نمی توانند در موضوعات آموزشی موفق باشند ولی با تربیت مناسب همه دانش آموزان می توانند یک شهروند مطلوب باشند پس تربیت بر آموزش تقدم دارد.

علیمراد کرمی در گردهمایی مدیران مدارس منطقه دلوار، اظهار کرد: مدیر مدرسه توانمند باید مشکلات مدرسه را مدیریت کند و با وجود کمبودها در منابع مالی بتواند مدرسه پویایی برای دانش آموزان ایجاد کند.

وی با بیان اینکه برای داشتن مدرسه و دانش آموزان موفق باید مدیر کاربلدی وجود داشته باشد، تصریح کرد: مدیر بدون داشتن ظرفیت هایی همچون منابع مالی و انسانی باید نیازهای نامحدود را برطرف کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال های اخیر منابع مالی، تجهیزاتی و انسانی کمتر شده ولی مدیریت ها قوی تر شده است و مدیران با دست خالی نیز مدارس را به خوبی مدیریت می کنند.

به گزارش ایسنا، کرمی اجرای سند تحول بنیادین را یکی از الزامات مورد تاکید وزارت دانست و افزود: هدف اصلی این سند، مدرسه محوری و دانش آموز محوری است و اگر در مدارس به خوبی اجرا نشود هیچ سودی شامل حال آموزش و پرورش نخواهد شد.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین چشم انداز روشنی از آموزش و پرورش را ترسیم می کند، یادآور شد: به همت همه همکاران در آموزش و پرورش استان بوشهر، برش استانی سند تحول بنیادین تدوین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر تعدیل تجهیزات در شرایط کنونی را بسیار مهم تلقی کرد و بیان کرد: با توجه به شرایط و محدودیت های مالی، مدیران مدارس اگر تجهیزات اضافه ای دارند آن را از مدرسه همجوار خود مضایقه نکنند.

کرمی هدف اصلی آموزش و پرورش را تربیت دانش آموزان دانست و خاطرنشان کرد: همه دانش آموزان نمی توانند در موضوعات آموزشی موفق باشند ولی با تربیت مناسب همه دانش آموزان می توانند یک شهروند مطلوب باشند پس تربیت بر آموزش تقدم دارد.

وی در پایان با اشاره به رتبه بندی معلمان گفت: با توجه به قول وزیر رتبه بندی معلمان تا پایان سال جاری اجرا می شود و اجرای حکم آن نیز از اول مهرماه خواهد بود.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *