ترویج فرهنگ مطالعه بین دانش‌آموزان با جشنواره “دانایی و توانایی”

ترویج فرهنگ مطالعه بین دانش‌آموزان با جشنواره “دانایی و توانایی”- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم – Tasnim

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش شهر تهران گفت: جشنواره دانایی و توانایی در تلاش برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه مفید در بین دانش‌آموزان است.

ترویج فرهنگ مطالعه بین دانش‌آموزان با جشنواره "دانایی و توانایی"

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش شهر تهران با اشاره به اینکه جشنواره دانایی و توانایی از سطح مدارس شروع می‌شود، گفت: این جشنواره باعث عملکرد بیشتر و بهتر دانش‌آموزان و فرهنگیان در حوزه کتاب خواهد شد.

وی افزود: مسابقات دانایی و توانایی در صدد ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه مفید در بین نسل آینده‌ساز است. همچنین با برنامه‌ریزی‌ صحیح و مطلوب می‌توان گامی موثر در جهت ارتقا و گسترش نهضت مطالعه و تقویت فرهنگ انس با کتاب و کتاب‌خوانی برداشت.

کریمی با اشاره به اینکه جشنواره دانایی و توانایی برای سومین سال است که اجرا می‌شود، گفت: در فضای فعلی جامعه باید کاری کنیم که انگیزه دانش‌آ‌موزان برای کتابخوانی افزوده شود و این جشنواره بستر مناسبی است که می‌تواند دانش‌آ‌موزان را به کتاب، مطالعه، تحقیق و پژوهش علاقه‌مند کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش شهر تهران افزود: طرح این جشنواره در سطح مدارس این مزیت را دارد که موضوع فرهنگ کتابخوانی هم دانش‌آموز و هم خانواده او را درگیر می‌کند و تجربه مشترک خانواده‌ها برای حضور در جشنواره باعث ماندگاری یک خاطره خوب از فرهنگ کتابخوانی می‌شود. یکی از دلایل پایین بودن سطح مطالعه در میان دانش‌آموزان عدم توجه خانواده‌های آنها به موضوع کتابخوانی است اگر خانواده کتاب بخواند قطعاً دانش‌آموز نیز به کتاب خواندن علاقه‌مند می شود.

بیشتر بخوانید

کریمی گفت: جشنواره دانایی و توانایی با جمع آوری اساتید و نویسندگان مطرح حوزه کودک و نوجوان و دیدار رودرروی نوجوانان با نویسندگان و ناشران کتاب‌هایشان، فرصتی است تا هم دانش‌آموزان پاسخ سوالاتشان را بگیرند و هم نویسندگان این حوزه با ذائقه دانش‌آموزان بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت 14 میلیونی دانش‌آموزان در آموزش و پرورش این جشنواره می‌تواند فرصتی باشد تا دانش‌آموز برای لحظات و ساعت‌هایی از دنیای مجازی که او را احاطه کرده است دور شده و به کتاب روی بیاورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *