اسناد لانه جاسوسی در زمان کوتاه به کتاب‌های درسی وارد شود

اسناد لانه جاسوسی در زمان کوتاه به کتاب‌های درسی وارد شود- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم – Tasnim

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره ورود اسناد لانه جاسوسی به کتاب‌‌های درسی گفت: مسئولان مربوطه در یک زمان مشخص و کوتاه در گنجاندن معارف انقلاب در کتاب‌های درسی و تحقق منویات رهبر انقلاب اقدام کنند.

اسناد لانه جاسوسی در زمان کوتاه به کتاب‌های درسی وارد شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام علی ذوعلم در جلسه شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت ورود اسناد لانه جاسوسی به کتب درسی، اظهار‌کرد: مسئولین مربوطه در سازمان در یک زمان مشخص و کوتاه در گنجاندن معارف انقلاب در کتاب‌های درسی و تحقق منویات رهبری حکیم انقلاب در خصوص استفاده از محتویات و مطالب اسناد لانه جاسوسی و شرح این اتفاق بزرگ و تاریخی در کتب درسی برنامه‌ریزی و اقدام مفید و اثربخش داشته باشند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بحث دشمن شناسی را برای جوانان ایران اسلامی بسیار مهم دانست و ادامه داد: با وجود اینکه 3 سال از منویات مقام معظم رهبری در این خصوص می‌گذرد اقدام جدی برای ورود مضامین مهم این کتاب‌ها و اسناد به کتب درسی، اهمیت معرفی توطئه‌هایی که آمریکایی‌ها در سفارت انجام می‌دادند صورت نگرفته است ایشان تأکید داشتند که نسل جوان و نسل جدید ما بدانند و بفهمند که آمریکا با اینجا چه کرده و چه توطئه‌هایی زیر سر داشته است.

وی با تشکر بابت زحمات آقای باقرزاده در زمان حضورش در معاونت پشتیبانی سازمان پژوهش و آرزوی موفقیت در پست جدیدش در مرکز هماهنگی دفتر وزارتی، به انتصاب مهندس محمدمهدی کاظمی به عنوان معاون جدید توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اشاره کرد. 

معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص فرارسیدن 13 آبان، روز دانش‌آموز، روز جهانی استکبارستیزی و روز تسخیر لانه جاسوسی نیز اظهارداشت: 40 سال از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا می‌گذرد و همانگونه امام خمینی(ره) فرمودند؛ انقلاب دوم بزرگتر از انقلاب اول است و این فرموده امروز پس از 40 سال بسیار ملموس است و باید به آن توجه ویژه داشت.

وی با اشاره به برخی از توطئه‌های صورت گرفته توسط آمریکایی‌ها در جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر سفارت آمریکا در کشورمان وجود داشت حتما کشور عزیزمان مانند مصر، لیبی، عراق و لبنان امروز بود.

بیشتر بخوانید

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به جمله‌ای از یکی از سیاستمداران آمریکایی خطاب به یکی از رجال عراقی اشاره داشت و بیان‌کرد: آن آمریکایی گفته بود که می‌دانی چرا در آمریکا هیچ وقت کودتا نمی‌شود؟ آن فرد عراقی پاسخ داد، نه نمی‌دانم و فرد آمریکایی گفت چون آمریکا در واشنگتن سفارت ندارد! به همین جهت کودتایی نمی‌شود یعنی آمریکا در هر جا سفارت دارد سعی می‌کند کودتایی کند و افرادی که دست‌نشانده خودشان هستند بر مسند قدرت بنشینند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مهم است جوانان ما پس از 12 سال تحصیلی بدانند چه نگرشی به غرب نسبت به سبک زندگی برای او شکل می‌گیرد، بیان‌داشت: مهم است که ما یک ملت آزاد بمانیم وعزت ملی، استقلال طلبی و عزت طلبی در جوانان ما موج بزند.

حجت الاسلام ذوعلم یادآور شد: این اقدام انقلابی توسط یک طیف بصیر، شجاع و دانشجویی انجام گرفت اگر چه بعضی از افراد بعضاً اظهار پشیمانی کردند این واقعیتی است که نشان می‌دهد انسان‌ها می‌توانند جهتشان را عوض کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *