معاون وزیر آموز‌ش و پرورش: سند تحول بنیادین را با قدرت اجرایی می‌کنیم

معاون وزیر آموز‌ش و پرورش: سند تحول بنیادین را با قدرت اجرایی می‌کنیم- اخبار استانها – اخبار تسنیم – Tasnim

‌معاون وزیر آموز‌ش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین را با قدرت اجرایی می‌کنیم، گفت: وقتی امروز به بخش‌های مختلف کشور نگاه می‌شود آموزش و پرورش در جهت داشتن سند تحول بنیادین پیشتاز است.

معاون وزیر آموز‌ش و پرورش: سند تحول بنیادین را با قدرت اجرایی می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین علی ذو علم صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نماز جمعه ستاد هدایت فرهنگی در جامعه است اظهار داشت: سند تحول در آموزش پرورش دستاورد مهم و بزرگ  بود که به برکت چهره‌های برجسته حوزوی فرهنگی و  دانشگاهی فراهم شده است. 

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین  امروز مورد اعتماد همه مجموعه است و همه براجرای آن تاکید دارند افزود: اگر بخواهیم سه کلید واژه از این سند استخراج کرد یکی فطرت گرایی توحیدی است که در جهت احیا تقویت امری بسیار مهم است و این نوع فطرت توحیدی در واقع در مقایسه با دیگر اسناد مشابه  نوع‌آوری در  سند است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: کلید واژه دوم این سند واژه هویت است که شامل سه ضلع هویت ایرانی اسلامی انقلابی است که رهبری مدنظر دارند تا برای دانش آموزان مطرح کنیم تا دانش آموزان پیوند عمیقی با معارف انقلاب اسلامی و پیشینه تمدن انقلاب اسلامی داشته باشند. 

بیشتر بخوانید

وی بیان کرد: تمدن نوین اسلامی سومین کلید واژه سند تحول بنیادین است که  جهت گیری تعلیم و تربیت ما در راستای شکل گیری تمدن اسلامی باشد و باید به دنبال تثبیت شاخصه مدرسه تمدن اسلامی باشیم که برای ما جهت دهنده است.

ذو علم افزود:‌ وقتی امروز به بخش‌های مختلف کشور  نگاه می‌شود آموزش و پرورش در  جهت داشتن سند تحول بنیادین  پیشتاز است چون در عرصه‌های دیگر جامعه اعم از اقتصادی نگاه مبانی قوی پیشتازانه در عرصه جهانی نداریم که برای ما باعث افتخار است که آموزش و پرورش در این راستا پیشتاز است. 

وی اظهار داشت: در سال 85 رهبری بحث تحول بنیادین مطرح کردند و این امر در آموزش و پرورش همچنان از استحکام برخوردار است در دوره‌های وزرای مختلف همچنان دنبال شد هرچند برخی‌ها  تلاش داشتند آموزش و پرورش  را سیاسی کنند اما بدنه جوهره آموزش و پرورش فراتر از این جناح‌بندی‌ها است چون آموزش و پرورش برگرفته از اسلام ناب ولایت است و وقتی به  استان‌ها  سفر می‌کنیم روحیه انقلابی، دینی، اخلاقی و معنوی وجود دارد هر چند کاستی‌هایی هم وجود دارد اما جریان اصلی خوب است. 

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: نهادهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیز در امر تعلیم و تربیت خود را مسئول بدانند و به آموزش و پرورش کمک کنند.

وی اظهار داشت: گستردگی آموزش و پرورش آن قدر زیاد است که نیمی از جامعه به آن متصل‌اند و اگر با نگاه تربیتی اخلاقی تمدن ساز نزدیک‌تر شود کل جامعه درست می‌شود.

ذوعلم گفت: باید در مسئولان این نگاه وجود داشته باشد که شاخصه فرهنگی، اخلاقی و معنوی که در سند تحول تصریح شده اما در جامعه با وجود تذکرات و تبیین‌های رهبری مغفول است و به فرهنگ تبدیل نشده و امید است  در گام  دوم انقلاب آموزش و پرورش  حرکت عمیقی برای خود  تعریف کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار داشت: برای اینکه اشتراکاتی با سند بنیادین و گام دوم انقلاب داشته باشیم تلاش شد نقطه نظرات بزرگان را داشته باشیم.

محمدعلی واقعی گفت: تالیف کتب تحقیق و پژوهش سر لوحه برنامه‌ها قرار گرفته و سعی کردیم این موضوع به آموزشگاه‌ها کشانده شود و دانش آموزان را پژوهشگر بار بیاوریم.

وی افزود: دعوت کردیم از معاون وزیر تا به خراسان جنوبی سفر کنند و با ارشادات شما بتوانیم فرمایشات رهبری که برای ما همیشه فرمان بوده و ما به عنوان سرباز خود را ملزم به پیاده سازی آن  فرمایشات می‌دانیم عملی سازیم و در راستای اهداف عالی نظام گام برداریم.

انتهای پیام/ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *