به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در اولین روز از سال تحصیلی جدید، زنگ مهر در مدارس سراسر کشور طنین‌انداز شد و رئیس‌جمهور نیز زنگ نمادین مهر را در یکی از مدارس تهران نواخت.

در سال تحصیلی جدید ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز با احتساب پیش‌دبستانی‌ها در مدارس ثبت نام شده‌اند؛ امسال در پایه اول ابتدایی 1.7 درصد و در مجموع دوره ابتدایی ۲ درصد رشد دانش‌آموز وجود دارد.

از امروز درهای 110 هزار مدرسه به روی دانش‌آموزان گشوده شد؛ از این تعداد ۴۵ هزار مدرسه کمتر از ۵۰ دانش‌آموز، 5 هزار مدرسه با کمتر از 5 دانش‌آموز و 14 هزار مدرسه با کمتر از 10 دانش‌آموز هستند.

امسال رئیس‌جمهور در طرح پرسش مهر از دانش‌آموز پرسید: «آیا محیط مدرسه برای شما دلپذیر، شاد و دلخواه هست؟ و اگر این هست شما بنویسید چه کار کنیم که این محیط شاداب‌تر، دلپذیرتر و برای شما محیطی امن‌تر و محیطی باشد که بیشتر دوست داشته باشید؟»

رئیس‌جمهور ادامه داد: «محیط مدرسه از نظر شما چگونه است باید دولت، خانواده و معلمان، چه کار بکنیم که محیط مدرسه دلپذیرتر و شاداب‌تر برای همه شما باشد و در این محیط احساس رفاقت و دوستی کنیم و نگذاریم یک نفر محیط کلاس را به محیط دو قطبی تبدیل کند».

انتهای پیام/