پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

نامه کانون تربیت اسلامی به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
تاریخ : شنبه 24 شهريور 00:53 کد خبر : 8854

برخی زیرنظام های تربیت معلم خلاف راهکارهای سند تحول بنیادین است

کانون تربیت اسلامی طی نامه‌ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: در بررسی زیر نظام تربیت معلم و تأمین نیروی انسانی، مواردی خلاف راهکارهای سند تحول بنیادین مشاهده می­‌شود.


كانون تربیت اسلامی طی نامه‌ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به برخی موارد در زیرنظام تربیت معلم و تأمین نیروی انسانی سند تحول آموزش و پرورش انتقاد كرد.

در بخشی از این نامه آمده است: بر اساس بند «ب» فصل هشتم سند تحول بنیادین، وزارت آموزش و پرورش موظف به تدوین و تصویب زیرنظام‌های اصلی ششگانه شورای عالی آموزش و پرورش، یك­سال پس از تدوین سند بوده است و متأسفانه این مصوبه پس از 7 ­سال محقق شد.

گرچه هنوز مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش از سوی ریاست جمهوری اسلامی ابلاغ نگردیده است، در نتیجه اجرای سند تحول متوقف شده یا بطور نظام‌­مند و هماهنگ اجرا نمی­‌شود. البته پس از تصدی وزارت توسط آقای بطحایی، مراحل تدوین و تصویب سند شتاب گرفت و بر اساس اعلام دبیر شورای عالی آموزش و پرورش، كلیه زیرنظام‌های اصلی به تصویب رسید و قابل ذكر است كه زیرنظام برنامه درسی ملی در همان سال اول تصویب و ابلاغ شد.

اما با كمال تعجب، در بررسی زیر نظام تربیت معلم و تأمین نیروی انسانی، مواردی خلاف راهكارهای سند تحول بنیادین مشاهده می­‌شود كه تعدادی از آن­ها به شرح زیر اعلام می‌­گردد:

این بررسی‌ها نشان می‌دهد كه ضرورت دارد شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مرجع نظارتی (بند الف فصل هشتم) سند، زیرنظام‌های اصلی را با سند تحول تطبیق و در صورت تعارض با سند اعلام موضع نماید تا جلوی انحراف از آن گرفته شود:

- تجویز تجاری‌سازی در آموزش و پرورش با راه‌اندازی شركت‌های كارگزاری برای منابع انسانی
- الزام دانشگاه فرهنگیان به تأسیس كرسی تربیت معلم یونسكو
- الزام شورای عالی انقلاب فرهنگی به اصلاح اساسنامه دانشگاه فرهنگیان
- جذب دانشجومعلم به شیوهی كارشناسی 4+1 با 20 درصد در فنی و حرفه‌­ای ، 30 درصد در دوره متوسطه اول و دوم كه مغایر با اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است.
-حذف استخدام آزمایشی دانشجومعلم از طریق دانشگاه فرهنگیان كه عامل جذب رتبه‌های برتر در آموزش و پرورش است».
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.