پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:
تاریخ : چهارشنبه 21 شهريور 08:45 کد خبر : 8844

اجرای برنامه ویژه مدارس از مهر امسال

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه ویژه مدارس در برخی مدارس در دوره اول متوسطه و دوره دوم ابتدایی از مهر امسال اجرا می‌شود.


گروه آموزش و پرورش خبرگزاری رسانه معلم، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه حسینی سال تحصیلی خود را آغاز می كند و از فردا كلاس‌های درس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینكه ثبت‌نام در كلاس‌های مدرسه محرم برای همه آزاد است، افرود: در این مدت در مدرسه محرم از زبان معلمان محرم، كلید واژه‌های متعددی را می‌شنوید و بنده امروز از دو كلید واژه  آب و ادب صحبت می‌كنم.

زرافشان تصریح كرد: در مدرسه حسینی، آب بسیار نقش آفرین است و آب مهریه مادر شهدای كربلاست؛ همه آنچه در زمین است با آب حیات می‌یابد و همچنین اگرچه كربلا، صحنه جنگ است اما آنچه در این مدرسه شفاف و درخشان است، ادب است. 

وی ادامه داد: سمبل آب و ادب، حضرت ابوالفضل است؛ او را از كودكی برای با ادب زیستن و با ادب رفتار كردن تربیت كردند؛ كسی كه آب را از خود دریغ كرد تا به طفلان برساند، اكنون غرق در آب است و ما در آموزش و یادگیری باید از الگوهای حسینی بهره بگیریم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به سند تحول آموزش و پرورش اشاره كرد و افزود: در هدف عملیاتی شماره ۵، هدفی را برای دست اندركاران تعلیم و تربیت مشخص كرده است كه آن دسترسی به آموزش با كیفیت مناسب است.

وی ادامه داد: برای دستیابی به كیفیت باید مدرسه متحول شود و عنصر اصلی تغییر در نظام تعلیم و تربیت، معلمان هستند.

زرافشان با بیان  در دو راهكار سند تحول تأكید شده است كه تحقق كیفیت بدون منابع انسانی محقق نمی‌شود، افزود: معلم با انتخاب عشق معلمی، در صدد است كه كلاس درس خود را به كلاس با كیفیت تبدیل كند و ایم موضوع مگر با ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینكه هدف شماره ۱۱ سند تحول مربوط به معلمان است، ادامه داد: در این راهكار به ایجاد سازوكار ارتقای توانمندی معلمان برای مشاركت موثر آنان در برنامه‌ درسی اشاره شده است كه برنامه ویژه مدارس بر همین آماده شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: برنامه ویژه مدارس در برخی مدارس در دوره اول متوسطه و دوره دوم ابتدایی از مهر امسال اجرا می‌شود.

وی اضافه كرد: توسعه زمینه پژوهشگری و اقدام پژوهی در این زمینه، افزایش توانمندی‌های معلمان به شكل فردی و گروهی و تبادل تجربیات در بین آنها از موارد راهكار اشاره شده سند تحول 
است كه به دنبال تحقق آن هستیم كه برای همین برنامه ۱۰ هزار فرهنگی در بیش از ۳ هزار منطقه به تبادل تجربیات پرداختند.

زرافشان با اشاره به تحقق هدف عملیاتی شماره ۵ و ۱۱ و تحقق راهكارهای ۱۱ -۶ و ۱۱- ۷ سند تحول گفت: روی ارتقای شایستگی‌های فرهنگیان و ارائه دستاوردها كار می‌كنیم؛ همچنین وزارت آموزش و پرورش با راه‌اندازی تلویزیون تعاملی، فرصت و زمینه‌ای فراهم كرده است تا از  دستاوردهای شما استفاده كنیم.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.