پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 08:29 کد خبر : 8835

مدارس با اجرای سند مخاطرات شناسنامه ایمنی دریافت می کنند

سند مخاطرات غیر سازه ای 1350 مدرسه در سطح شهر تهران در اجرای طرح مدرسه آماده شامل توصیه های ایمنی جهت کاهش مخاطرات به منظور عملیاتی شدن و اجرای آن در مدارس به شهرداران مناطق و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ابلاغ شد.


گروه اجتماعی خبرگزاری رسانه معلم،  طرح مدرسه آماده با هدف افزایش آمادگی و ایمنی مدارس شهر تهران در مواجهه با حوادث اجرا می شود كه طی آن تاكنون مخاطرات غیرسازه ای 1350 مدرسه ارزیابی و برنامه كاهش آن ارائه شده است.
سند مخاطرات مدارس با همكاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران ، در قالب چك لیست ایمنی و بر اساس بازدیدهای میدانی از بخش های مختلف مدارس تهیه شده است.
 اطلاعات جمع آوری شده در سامانه "مدرسه آماده" وارد شده و براساس امتیاز بدست آمده، هر یك از مدارس در یكی از سه سطح قرمز (دارای خطرپذیری بالا)، زرد (خطرپذیری متوسط) و سبز (خطرپذیری پایین) قرار گرفته اند. همچنین طرح كاهش مخاطرات هر مدرسه در سه بازه زمانی كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین و به مدارس ارائه می شود تا از طریق راهكارها و توصیه های این برنامه، مسئولان مدارس، بتوانند نسبت به كاهش خطرپذیری مدارس اقدام و شناسنامه ایمنی دریافت كنند.
این طرح از ابتدای سال 94 تا پایان مرداد 97 در 1350 مدرسه اجرا شده است كه تا پایان سال بررسی شرابط تمامی مدارس به اتمام میرسد.
 بر اساس نتایج به دست آمده از مدرسه های شهر تهران كه مورد ارزیابی مخاطرات غیر سازه ای قرار گرفته است ١٩ درصد مدارس در وضعیت سبز، ٥٧درصد در وضعیت زرد و ٢٤درصد در وضعیت قرمز قرار می گیرند.
بر اساس بررسی ها و ارزیابی های به عمل آمده بسیاری از مخاطرات شناسایی شده در مدارس با پیگیری و نظارت های مستمر و اختصاص بودجه نه چندان قابل توجه رفع و برطرف می شود و به ارتقای ایمنی مدارس كمك خواهد كرد كه این امر با اقدامات اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران و حمایت خیرین قابل انجام است.
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.