پیوندها درباره سایت ارتباط با ما

یادداشت مهمان:
تاریخ : شنبه 10 شهريور 16:16 کد خبر : 8791

جهنم و جایگاه وزیر آموزش و پرورش!

نخوت، خودرایی و تشنج‌آفرینی و در عین حال نفوذ زدگی و اسارت بنی صدر در حلقه گروهک‌های نفاق را مقایسه کنید با سیره مسئولانه شهید رجایی که دست‌فروشی را یادش نرفته بود و می‌دانست چنین امانتی امنیت و اتحاد و اقتدار ملت را باید عزیزتر از جان خویش داشت.


گروه سیاسی خبرگزاری رسانه معلم،یك معیار مهم در شناخت افراد، سنجش میزان امانتداری و مسئولیت‌شناسی و مسئولیت پذیری یا ابا نداشتن در این زمینه است. در مثل جای مناقشه نیست؛ كسی كه مواد بازیافتی بار می‌زند، كاری ندارد كه بارش بشكند یا مچاله شود، روی بار می‌رود و تا می‌تواند فشار وارد می‌آورد تا هرچه بیشتر بار بزند. اما كسی كه بارش، چینی گران قیمت است، آن را در جعبه می‌گذارد و با احتیاط حركت می‌كند. چینی فروش -و هر صاحب مغازه دیگری- حواسش هست كه درگیری ولو ضروری را داخل مغازه نیاورد. منصب و مسئولیت داشتن نیز از همین جنس است. 

نخوت، خودرایی و تشنج‌آفرینی و در عین حال نفوذ زدگی و اسارت بنی صدر در حلقه گروهك‌های نفاق را مقایسه كنید با سیره مسئولانه شهید رجایی كه دست‌فروشی را یادش نرفته بود و می‌دانست چنین امانتی امنیت و اتحاد و اقتدار ملت را باید عزیزتر از جان خویش داشت. حضور قلب نهفته در كلمات سرشار از معرفت او را ببینید: «من وقتی وزیر آموزش و پرورش بودم، فكر می‌كردم كه خدا در جهنم یك جایی دارد كه به اندازه 10 میلیون آدم فشار عذاب هست. آنجا جای وزیر آموزش و پرورش است زیرا كه هر جمله او روی 10 میلیون انسان نقش دارد. پس باید هوشیار باشد كه این سخن در چه گستره‌ای اثر می‌گذارد و چه مسئولیتی دارد. البته وزیر آموزش و پرورش همواره به لطف خدا امیدوار است؛ به این جهت، فقط به آنجای جهنم فكر نمی‌كند. اجازه بدهید راجع به این مثال بیشتر صحبت كنم. در جهنم، خدا یك جایی دارد كه فشار عذابش مساوی هست با گناه 36 میلیون انسان؛ آنجا جای من است كه حركت و سخن و برخوردم روی زندگی 36 میلیون انسان اثر می‌كند. یك بله و یك نه، سرنوشت 36 میلیون انسان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد»./د

* به قلم محمد ایمانی-  روزنامه كیهان مورخ 97/06/06 با تلخیص 


کد خبرنگار : 40


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"مدیریت سایت" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"مدیریت سایت" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.